קרן פימי רכשה 9% מעמיעד מערכות מים ב-5.3 מיליון דולר

העסקה צפויה להיות מהלך הפתיחה ברכישת השליטה בעמיעד או בחתירה להסכם שליטה משותפת עם קיבוץ עמיעד ■ החברה איבדה 36% משווייה ב-5 השנים האחרונות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימי
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימיצילום: אילן אסייג

קרן פימי, המנוהלת על ידי ישי דוידי, ביצעה השקעה לא שגרתית כאשר רכשה היום (ב') אחזקת מיעוט של 9% בחברת עמיעד תמורת 5.3 מיליון דולר. פימי רכשה את אחזקותיה של קרן ההשקעות KBI במניותיה של עמיעד, שנסחרת בבורסת ה-AIM בלונדון במחיר של 2.6 דולרים למניה שהוא מחיר השוק.

פימי אינה נוהגת לרכוש אחזקות מיעוט בחברות משום שאחזקות מסוג זה לא מאפשרות לה לבצע תהליך השבחה על ידי מעורבות פעילה בבחירת צוות הניהול, בגיבוש האסטרטגיה וביישום תהליכים של מצוינות תפעולית. לכן סביר להניח שפימי תנסה לרכוש את השליטה בעמיעד מידי קיבוץ עמיעד המחזיק ב-48.5% ממניות החברה או להגיע לשליטה משותפת עם הקיבוץ - כפי שעשתה בעבר כשרכשה אחזקות מיעוט בחברות כמו גילת לוויינים, אורמת וריטליקס, וניהלה מו"מ עד שהגיעה לשליטה בהן. אם פימי לא תגיע להסכם כזה, היא תמכור את מניותיה - גם אם במקרה של בורסת ה-AIM מהלך כזה יהיה פחות קל.

עמיעד עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מערכות סינון מים, שמיועדות להגנה על השימוש במים במגזרים תעשייתיים, עירוניים, השקיה, נפט וגז ובתחום השימושים הביתיים. עמיעד הרוויחה 3.2 מיליון דולר, כלומר 3% בלבד ממחזור מכירות של 112 מיליון דולר; ורווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 8 מיליון דולר, שהם 7% ממחזור המכירות.

ההון העצמי של עמיעד הוא 59 מיליון דולר, והיא נסחרת בשווי שוק של 59 מיליון דולר לאחר שאיבדה 36% משווייה ב-5 השנים האחרונות. עמיעד היא חברה אופיינית לתיק ההשקעות של פימי: טכנולוגיה ומוצרים טובים ובעלי מוניטין, פריסה גיאוגרפית טובה, מעמד של מובילת שוק וביצועים פיננסיים נמוכים שמותירים פוטנציאל להשבחה ולשיפור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker