סיידוף התקפל: לא ידרוש מאריסון הנחה מחשש להורדת דירוג לשיכון ובינוי

כ-24 שעות לאחר שרמז לשרי אריסון שידרוש הנחה משמעותית על מחיר העסקה לרכישת שיכון ובינוי - מבצע כעת נתי סיידוף פניית פרסה נוספת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שרי אריסון ונתי סיידוף
שרי אריסון ונתי סיידוףצילום: Ariel Schalit / ASSOCIATED PRESS, עופר וקנין

כ-24 שעות לאחר שרמז לשרי אריסון שידרוש הנחה משמעותית על מחיר העסקה לרכישת שיכון ובינוי , מבצע כעת נתי סיידוף פניית פרסה נוספת, והודיע כי הוא נסוג מהדרישה.

סיידוף, שאמור להשלים בשבוע הבא את רכישת השליטה (47%) בחברת שיכון ובינוי מידי אריסון השקעות תמורת 1.1 מיליארד שקל, החליט לא לנצל את הכאוס הניהולי השורר בשיכון ובינוי כדי לסחוט מאריסון הנחה של עשרות מיליוני שקלים.

סיידוף שקל לבסס את הטענה להרעה מהותית במצבה של שיכון ובינוי על התפוררות השדרה הניהולית בחברה, כפי שבאה לידי ביטוי בעזיבתו הבהולה של יובל דגים מנכ"ל החברה, חקירתו של משה לחמני יו"ר החברה בחשד למעורבות במעשי שוחד לכאורה וחקירתם של נושאי משרה בכירים אחרים בקבוצה. אלא שכמה שעות לאחר מכן הוא התחרט, לאחר שרמז על כוונתו כאשר הבין שהטענה בדבר הרעה מהותית במצבה של שיכון ובינוי עלולה לעורר את חברות הדירוג לבחון מחדש את דירוג החברה.

על פי שטר הנאמנות לאג"ח שהנפיקה שיכון ובינוי, השילוב של העברת שליטה בחברה והורדת דירוג נותנת לבעלי אג"ח של החברה עילה לדרוש את הפירעון המוקדם שלהן, שיתרתן 5.2 מיליארד שקל.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker