אורביט זכתה בחוזה של 109 מיליון שקל עבור משרד ההגנה האמריקאי

הסכם המסגרת הוא לשדרוג שירות ותחזוקה של מערכות ניהול תקשורת במטוסי תובלה של חיל האוויר האמריקאי ■ זו העסקה הגדולה ביותר שאורביט זוכה בה מאז שקרן פימי רכשה את השליטה בה לפני כשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס תובלה בריטי ממתין להטסת נחתים בריטיים מברבדוס לאיי הבתולה הבריטיים, אתמול
מטוס תובלהצילום: LPHOTO JOEL ROUSE/אי־אף־פ
יורם גביזון

אורביט שמפתחת מערכות תקשורת לוויינים, מערכות מעקב ומערכות לניהול תקשורת ושמע במטוסים, חתמה על העסקה הגדולה ביותר מאז עברה לשליטת קרן פימי. החברה שמנוהלת על ידי איתן לבנה זכתה בהסכם מסגרת לשדרוג שירות ותחזוקה עבור מערכות ניהול תקשורת מוטסות מסוג ADAS במטוסי התדלוק והתובלה KC-135 של חיל האוויר האמריקאי בשווי של 109 מיליון שקל.

אורביט תספק שירות למערכות תקשורת הפנים ותשדרג את יחידות ההפעלה במערך מטוסי KC-135 בתקופה של 5חמש שנים. הזכייה פורסמה באתר משרד ההגנה האמריקאי. אורביט מספקת מערכות תקשורת עתירות טכנולוגיה למשימות חיוניות ומסחריות עבור יישומים בים, ביבשה, באוויר ובחלל.

מוצרי החברה כוללים מערכות תקשורת לוויינית ניידות; פתרונות מעקב וטלמטריה; מערכות לניהול תקשורת ומערכות לתצפיות מהחלל שמוטמעים באוניות, מטוסים ורכבות. לקוחות החברה כוללים יצרני מטוסים, חילות אוויר בארץ ובעולם ו-20 ציים ימיים ברחבי העולם. בנוסף, בין לקוחות החברה יש יצרניות גדולות כמו איירבוס, בואינג, לוקהיד מרטין, נורת'רופ גרומן ורוקוול קולינס, וספקי שירותי תקשורת כמו: סלקס, טלספאציו, יוטלסאט, ניוסאט, גילת והאריס קאפרוק, וכן  ארגונים שעוסקים בתצפית מהחלל כמו: אימאג'סאט וסוכנויות חלל אירופאיות וארגונים ביטחוניים וממשלתיים.

קרן פימי רכשה את השליטה (33%) בחברת אורביט באוגוסט 2017 בהשקעה של 26 מיליון שקל, באמצעות הקצאת מניות במחיר של 6.7 שקל למניה ומאז המניה עלתה ב-39% עד הבוקר, כאשר הדיווח על העסקה הגדולה גרם לעלייה של 6.3% לשווי של 159 מיליון שקל (44 מיליון דולר). אורביט ספגה הפסד תפעולי של 376 אלף דולר והציגה רווח גולמי של 12.2 מיליון דולר במחזור של 42 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2018.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker