עובדי שופרסל דורשים מאלשטיין מענק בעקבות מכירת השליטה בחברה

הערכות: עובדי הרשת ידרשו מענק של עשרות מיליוני שקלים על רווח של 1.28 מיליארד שקל שתרשום דיסקונט השקעות ממכירת 16.5% ממניות שופרסל ■ ועד העובדים שכר את שירותי פרופסור זליכה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין

ועד עובדי שופרסל בראשות אריאלה סיסו שכר את שירותיו של פרופסור ירון זליכה כיועץ מיוחד לניהול משא ומתן עם בעלי השליטה והנהלת החברה. ועד העובדים דורש מבעל השליטה בשופרסל, אדוארדו אלשטיין, מענק בעקבות מכירת 16.5% ממניותיה של שופרסל על ידי דיסקונט השקעות למשקיעים מוסדיים תמורת 854 מיליון שקל לפני שלושה שבועות.

המכירה הקטינה את אחזקתה של דיסקונט השקעות בשופרסל מ-50.1% ל-33.6% ובכך חדלה דיסקונט השקעות להיות בעלת השליטה בשופרסל והיא צפויה לרשום בדו"חות הכספיים לרבעון השני של  2018 רווח של 1.28 מיליון שקל ממכירת 16.5% ומשערוך יתרת אחזקתה בשופרסל לשווי הגלום במכירת 16.5% ממניותיה של שופרסל למשקיעים המוסדיים . רישום רווח הון זה עשוי לאפשר לדיסקונט השקעות לחלק דיבידנד לחברת דולפין שבבעלותו של אדוארדו אלשטיין.

ועד העובדים שכר את פרופסור זליכה כדי שיבצע בדיקות כלכליות ויגבש חוות דעת בנוגע לגובה מענק המכירה לו זכאים העובדים בעקבות עסקת המכירה של השליטה בשופרסל. זליכה משמש כיועץ ב-3 השנים האחרונות ליו"ר ההסתדרות והמזכירה הכללית של הסתדרות המורים ומלווה מאבקים של ועדי עובדים.

פרופ' ירון זליכה
פרופ' ירון זליכהצילום: עופר וקנין

על פי הערכות, העובדים מתכוונים לדרוש עשרות מיליוני שקלים כמענק מכירה מאלשטיין. גובהו המדויק של מענק המכירה ייקבע בין השאר בכפוף לגובה רווח ההון שיותר לדיסקונט השקעות לרשום ממכירת מניותיה של שופרסל. העובדים טוענים שאלשטיין בשיתוף פעולה של הנהלת הרשת ועובדיה הצליח לשקם את שופרסל ולהחזיר אותה למעמדה המוביל בשוק קמעונאות המזון.

ועד עובדי שופרסל דורש שעובדי החברה ישותפו אף הם ברווחים שנוצרו מהמכירה כמקובל במכירות שליטה שנעשות במשק בשנים האחרונות. לטענתם, הרווח הוא פרי תרומתם של העובדים לרווחיות החברה, השתתפותם בתוכנית ההתייעלות בשנים האחרונות שלאחר המשבר שחוותה החברה ושיתוף הפעולה המלא של ועד העובדים והשקט התעשייתי שנתנו העובדים להנהלה על מנת לצאת מהמשבר שארע לפני מספר שנים והביא את החברה לרווחיות אדירה לטענתם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker