אלעד תשובה קונה את השלד הבורסאי רודמקו

תשובה ישלם פחות משווי ההון העצמי בו נסחר; ירכוש את החברה בפרמיית שליטה של 6 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אלעד תשובה הודיע היום כי הוא קונה את השלד הבורסאי רודמקו, שעסקה במסחר בתבואות בתמורה לסך המזומנים בקופת החברה לאחר הוצאת פעילות החברה החוצה על ידי הבעלים רוני יצחקי. העסקה משקפת פרמיית שליטה של 6 מיליון שקל.

על פי הדיווח החברה תקצה לתשובה 1.6 מיליארד מניות שיהווה בעקבות ההקצאה 90% מהון החברה כאשר התמורה בגין המניות המוקצות לא תעלה על 90 מיליון שקל .

בד בבד איש העסקים והבעלים כיום, רוני יצחקי, יוציא החוצה את כלל פעילות החברה באמצעות חברת לוגי, למעט המזומנים ואג"ח, בתמורה למזומן אותו יזרים לקופת החברה על פי הערכת שווי חיצונית. החל ממועד השלמת העסקה תישא לוגי בכלל ההתחייבויות החברה.

השקעות כושלות בתחום החיטה בישראל ובחו"ל הובילו את רודמקו להפסדים והכניסו את החברה לרשימת השימור באמצע שנת 2010 .בחודש פברואר השנה מכרה רודמקו ללוגי את מלוא החזקותיה בחברה הציבורית מיינרום, בתמורה ל-3 מיליון יורו וסך של 2.6 מיליון שקל. כמו כן נכנסה לוגי בנעלי רודמקו לעניין הלוואות הבעלים שהועמדו למיינרום ובמסגרת זו העבירה לרודמקו סך של 91 אלפי יורו. סך כלל הסכומים המועברים בשעתו הוערכו ב-17.7 מיליון שקל. סך המזומנים שהיו לחברה על פי הדו"חות השנתיים ב-2010 עמדו על כ-4.5 מיליון שקל.

אלעד תשובה: " לשלד הנרכש אין קשר לפעילות אלעד אירופה". טרם נמסר מהמעורבים מה הפעילות שתמוזג לתוך רודמקו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker