חלל תקשורת חתמה על הסכם למתן שירותים בעמוס 17 ב-55 מיליון דולר

העסקה נוגעת ללוויין הבא של חלל, שישוגר ברבעון השני בשנה הבאה ■ אף שאלה בשורות טובות לחברה - עיקר בעיותיה נובעות כעת מחוסר הוודאות לגבי לוויין אחר, עמוס 8 ■ החברה נסחרת ברמות שפל של 260 מיליון שקל בלבד

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלוויין עמוס 6 של חלל תקשורתצילום: חלל תקשורת
גיא ארז

בעודה מתמודדת עם חוסר הוודאות בנושא עתידו של עמוס 8, חלל תקשורת מספקת מעט נחת למשקיעים בה בנושא הלוויין העתידי השני שלה, עמוס 17. החברה דיווחה היום (א') כי התקבלו האישורים הרגולטוריים הנדרשים והושלמו פעולות נוספות שנדרשו לגבי עסקה, בסך 55 מיליון דולר, עם חברת תקשורת זרה. מניית חלל החבוטה, הנסחרת לפי שווי של 260 מיליון שקל בלבד, טיפסה בכ-1% על רקע הדיווח - אך את המסחר סיימה בירידות של 1.1%.

ההסכם בין הצדדים הוא למשך תקופה של ארבע שנים, כשהירות שיינתן הוא בסכום של 30 מיליון דולר מתוך סך העסקה. בסך הכל, צבר ההזמנות ללוויין עמוס 17, שצפוי להיות משוגר ברבעון השני של 2019, הוא כ-569 מיליון דולר.

מנכ"ל חלל תקשורת , דוד פולק, ציין כי זו עסקה חשובה, הממחישה כי החברה נמצאת בחזית העולמית בתחומה, עם פוטנציאל משמעותי לעסקות ולשיתופי פעולה נוספים. "העסקה מביאה לידי ביטוי את האיכויות הגבוהות של מערכת התקשורת הדיגיטלית בלוויין. למערכת התקשורת ולתכנון האנטנה מרובת האלומות הייחודית של עמוס 17 יתרונות רבים שיעניקו יתרון תחרותי ייחודי ללקוחותינו. הודות לתכנון החדשני ולשירותים המגוונים והגמישים שהוא מציע, הלוויין יקנה ללקוחות מסחריים וממשלתיים את איכות השירות הטובה בתעשייה", אמר פולק.

אלה בשורות טובות עבור חלל, אך עיקר עתידה ייקבע דווקא עם הפתרון לסימן השאלה האופף את הלווין הבא שלה – עמוס 8. החברה לא גייסה עדיין אג"ח לצורך בנייתו, על אף הסכם הרכישה שעליו חתמה לפני כמה חודשים עם חברת לוראל האמריקאית. חלק מהערפל בנושא נוגע למאבק בינה לבין התעשייה האווירית, ולצידוד הממשלה (לפי שעה) בצורך בבניית לווין על ידי התעשייה האווירית. כך, ובשל חוסר הוודאות בנושא היותה של ממשלת ישראל לקוח עתידי בעמוס 8 - חלל לא החלה בגיוס האג"ח שלה, למרות סיום הדד-ליין בינה לבין לוראל.

על רקע אלה, לצד היעדר בעל שליטה המחויב לה - מאז קריסת שאול אלוביץ' ויורוקום - איבדה מניית חלל יותר מ-40% מערכה ב-12 החודשים האחרונים, והיא נסחרת ברמות שפל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker