פימי במגעים לרכישת השליטה בחברת פלסטופיל של הזורע

בעקבות ההודעה עלתה מניית פלסטופיל ב-18% במחזור מזערי של 8,000 שקל ■ היקף הפעילות הקטן של פלסטופיל היא נוף חריג בתיק ההשקעות של קרן פימי, מה שיכול להעיד על פעילויות רכישה ומיזוג עתידיות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימי ובן דודו של יהודאי
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימיצילום: דודו בכר

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, קיימה לאחרונה שיחות עם קיבוץ הזורע על רכישת השליטה בחברת פלסטופיל שנסחרת בבורסה בשווי של 62 מיליון שקל. בעקבות הידיעה על המו"מ המתנהל, עלתה מניית פלסטופיל ב-18% במחזור זעיר של 8,000 שקל. מניית החברה הועברה ביום שני האחרון לרשימת השימור לאחר שאחזקות הציבור במניותיה ירדו ל-3.24% - מתחת לסף הנדרש.

פלסטופיל עוסקת בייצור יריעות פלסטיות גמישות לאריזה מוצרי מזון. החברה, שבשליטת קיבוץ הזורע (76.6%), מייצאת 73% מתוצרתה וסבלה בשנים האחרונות משיעורי הצמיחה נמוכים יחסית במערב אירופה, ומעודף כושר ייצור במזרח אירופה שמשפיע על רמת התחרות ברוסיה - שוק משמעותי של החברה - 11.4% מהמחזור ברבעון הראשון של 2018.

פלסטופיל לא צמחה בשנים האחרונות בשל מיעוט בפעילות הפיתוח העסקי, ומכירותיה נסוגו בשנתיים האחרונות ב-19% ל-190 מיליון שקל, תוך כדי שחיקה ברווחיותה עד כדי הפסד תפעולי של 4.3 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2018 ולהפסד נקי של 5.7 מיליון שקל בתקופה זו. החברה אינה ממונפת, וההון העצמי של החברה הוא 106 מיליון שקל ומממן 56% מנכסיה, והחוב הפיננסי נטו שלה הוא 30 מיליון שקל.

עם זאת, פלסטופיל לא עמדה באחת מאמות המידה הפיננסיות הנלוות להסכמי המימון שלה. החברה התחייבה שהיחס בין החוב הפיננסי נטו שלה לרווח התפעולי התזרימי שלה (Ebitda) לא יעלה על 4%, אולם בסוף מארס 2018 הגיע ל-11.1%. החברה קיבלה כתב ויתור מהבנקים שפירושו שהם לא ידרשו פירעון מיידי של ההלוואות שנתנו לחברה עד למארס 2019 - כדי שתוכל לתקן את ההפרה.

פלסטופיל אינה חברה אופיינית בתיק ההשקעות של פימי, משום שמחזור המכירות שלה נמוך יחסית - 192 מיליון שקל ב-12 החודשים האחרונים - ואין לה יתרון טכנולוגי מובהק. משום כך, סביר להניח שאם המגעים יתגבשו לעסקה, פימי תחתור להגדיל משמעותית את פעילותה של באמצעות עסקות נוספות של מיזוגים ורכישות כדי שלתוכנית המפנה שתנהיג תהיה תוצאה משמעותית לקרן, שמנהלת נכסים ב-5 מיליארד דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker