בעלי חברת הקנאביס טוגדר נכנעו ללחץ - והמניה שקרסה התאוששה

בשל קריסת המניה – שלושת הבעלים ישקיעו מכספם האישי 6 מיליון שקל בריבית מינמלית ■ הנהלת טוגדר: "אנו ממשיכים לממן את החברה כפי שעשינו בחודשים האחרונים"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חממת קנאביס רפואי סמוך לנצרת
חממת קאנביס רפואי צילום: רויטרס
גיא ארז
גיא ארז

הלחץ הציבורי עבד, ובתוך יומיים וחצי בלבד – בעלי טוגדר מבצעים פניית פרסה בתוכניותיהם, ויכניסו את היד לכיס לטובת בעלי המניות, במקום לבצע גיוס הון במחיר הנמוך ממחיר השוק. מניית החברה מגיבה מיידית, ועברה מירידות של כ-15%, לירידות מתונות בלבד.

שלשום (ג') פירסמה החברה, הפועלת בתחום הקנאביס, תשקיף לקראת הנפקת מניות בסך כ-11 מיליון שקל. בשל קריסת המניה במהלך היומיים העוקבים בכ-17%, נאלצה החברה להוריד היום את מחיר המניה בגיוס מ-8.1 שקלים (עם האופציות המחיר האפקטיבי שהיה כ-6.8 שקלים) למחיר נמוך עוד יותר – וכל זאת במטרה לגייס סכום נמוך יחסית של 8 מיליון שקל.

הורדת המחיר העצימה את הירידות, שהסתכמו היום בכ-15%. בשלב זה, בעלי השליטה בחברה, גיא עטייה, ניסים ברכה וניר סוסינסקי, החליטו לבטל את ההנפקה – ולהשקיע בחברה מכספם האישי. החברה הודיעה אחר הצהריים כי היא מבטלת את ההנפקה המיועדת להיום, וכי בעלי השליטה יעמידו מימון של 6 מיליון שקל בתור עסקה מזכה. כלומר, הלוואה בריבית סבירה – לטובת החברה עצמה, מהלך שלא ידרוש את אישור של בעלי המניות. זאת, בניגוד להלוואה הקודמת, שאותה העמידו השלושה, בסך כ-3 מיליון שקל – שתפחה ומסתכמת כעת בחוב של ליותר מ-50 מילון שקל, שחייבת החברה לשלושה.

בכספים המיועדים, שעמדו בתחילה על כ-11 מיליון שקל (אך כעת יסתכמו ב-6 מיליון שקל בלבד) מתעתדת החברה להקים חוות גידול באוגנדה.

מהנהלת טוגדר נמסר: "אנו ממשיכים לממן את החברה כפי שעשינו בחודשים האחרונים, ומחויבים לכלל בעלי המניות שלנו. אנו מאמינים כי התקדמות עסקית, חתימה על הסכמים מסחריים, כפי שחתמנו בגרמניה וקנדה, לצד הקמה מואצת של החוות שלנו, יובילו ליצירת ערך משמעותית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום