"כשל פירעון": מעלות מורידה את הדירוג של אדרי-אל נכסים ל-D

חברת דירוג האשראי הורידה את הדירוג של החברה בעקבות אי תשלום קרן למחזיקי אג"ח ■ בחברת הדירוג מציינים כי גם עם ארכה שהיא נותנת לפי המתודולוגיה שלה, לא נראה לה שחברת הנדל"ן תספיק לפרוע את החוב

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון שמונה סנטר בקרית שמונהצילום: צילום: דרור ארצי
יסמין גואטה

חברת s&p מעלות הורידה היום (ה') את הדירוג של חברת אדרי-אל נכסים , הפועלת בתחום הנדל"ן המניב ואת דירוג אג"ח סדרה ב' שהנפיקה החברה ל-D בעקבות אירוע כשל פירעון.

הורדת הדירוג מגיעה לאחר שאדרי-אל, שבשליטת גבי אדרי, לא פרעה את תשלום הקרן בסך כ-88 מיליון שקל לבעלי אג"ח סדרה ב' במועד המקורי שחל ב-10 ביולי. "איננו רואים היתכנות לביצוע התשלום בתקופת הארכה של חמישה ימי עסקים, הניתנת לחברה על פי המתודולוגיה שלנו", נכתב בעדכון הדירוג שפירסמה הבוקר מעלות.

בשיקולים העיקריים לדירוג מצוין כי מועד התשלום נדחה ל-12 באוגוסט, תקופה העולה על הארכה של חמישה ימי עסקים שניתנת  לחברה (במקרה שאין תקופת ארכה מוגדרת בשטר הנאמנות) לבצע את התשלום בלי שהדירוג ירד ל-D. ואולם אדרי-אל לא השלימה בזמן פעולות שמיועדות לשרת את התחייבויותיה כלפי מחזיקי אג"ח סדרה ב', ובהן הנפקת סדרת אג"ח חדשה, מימוש הקניון בקרית שמונה או השגת מימון בנקאי או מוסדי על נכסיה.

מעלות מציינת אמנם כי אדרי-אל מתכוונת להנפיק סדרת אג"ח חדשה שתשמש לפירעון אג"ח ב', אבל היא סבורה כי גם אם ההנפקה הזו תושלם בימים הקרובים, החברה לא תוכל לבצע את התשלום בתקופת הארכה. הסיבה לכך היא הצורך בהסדרת רישום שיעבודים לטובת בעלי סדרת האג"ח החדשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker