בדרך לגיוס ודילול המניות, טוגדר משלימה צניחה של 17% ביומיים

החברה פירסמה תשקיף להנפקת מניות תמורת כמעט 11 מיליון שקל לצורך פיתוח הפעילות באפריקה, וחשפה כי המדינה המיועדת היא אוגנדה

גיא ארז
גיא ארז
קנאביס רפואי בישראל
קנאביס רפואי בישראלצילום: רויטרס
גיא ארז
גיא ארז

חברת הקנאביס  טוגדר פירסמה אתמול תשקיף להנפקת מניות לצורך גיוס של 10.8 מיליון שקל, והמשקיעים נבהלים מהשלכות הדילול בחברה. מניית טוגדר נפלה אתמול ב-11.9%, והיום איבדה עוד כ-6% מערכה, לשווי שוק של 325 מיליון שקל.

ההנפקה אמורה להתבצע לפי מחיר של לפחות 8.16 שקל למניה, בדומה למחירה עם פרסום התשקיף, וכאשר לכל מניה תוצמד אופציה במחיר מימוש זהה (1.3 מיליון מניות ועוד 1.3 מיליון אופציות). לפי מודל "בלאק אנד שולס", המחיר האפקטיבי למניה בהנפקה הוא 5.29 שקל. מחיר זה עדיין נמוך מזה שאליו נפלה מניית טוגדר, כ-6.8 שקל למניה, אך ספק אם טוגדר תצליח לזכות לביקושים במחיר זה.

החברה הבהירה כי כספי תמורת ההנפקה אינם מיועדים להחזר החוב לבעלי החברה, שהסתכם בתחילת החודש בכ-53 מיליון שקל. החברה התנהלה עד כה בעזרת הלוואת הבעלים שקיבלה בסך כ-3 מיליון שקל, וכעת זקוקה לעוד מזומן לצורך פיתוח פעילותה בישראל ובאפריקה. עלות הקמת הפעילות ביבשת השחורה מוערכת בלפחות 8 מיליון שקל, ותמומן כולה על ידי החברה.

טוגדר חשפה בתשקיף את זהות המדינה האפרקאית שבה היא פועלת – אוגנדה, שם היא מתעתדת להקים ולתפעל עד 100 דונם, במטרה לגדל עד כ-60 טון קנאביס בשנה. החברה מציינת כי אין ודאות שממשלת קנדה, אחד היעדים האטרקטיביים ליצוא קנאביס רפואי, אכן תאשר יבוא קנאביס מאפריקה. סימן שאלה זה מצטרף לחוסר הוודאות באשר לאישור היצוא על ידי ממשלת ישראל.

טוגדר: גיא עטיה, ניסים ברכה וניר סוסינקי
טוגדר: גיא עטיה, ניסים ברכה וניר סוסינקיצילום:

עוד מגלה התשקיף כי למרות הסכם מחייב למכירת קנאביס בקנדה בסכום של 300 מיליון דולר, שעליו חתמה החברה לפני חודש, לטוגדר אין צבר הזמנות. החברה אף העריכה כי מכיוון שהיא חברה חדשה בתחום הקנאביס הרפואי, ללא המתקנים הנדרשים להפקת מוצרים וללא לקוחות בישראל, "הדבר עלול להקשות עליה להתברג בשוק הקיים בישראל".

עם זאת, הא ציינה כי לאור התקינה החדשה של יחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות, "כל המתחרים הקיימים יאלצו לעבור להפיק את מוצריהם גם כן בהתאם לתקינה החדשה, כך שגם הליך הפקת המוצרים של המתחרים הקיימים צפוי לעבור שינויים משמעותיים".

לפי החברה, עלות הפעילות באוגדנה צפויה להיות כ-15 מיליון דולר בשנה החל ב-2019. להערכתה, ההכנסות מהפעילות יגיעו ל-75 מיליון דולר בשנה, והן שיממנו את הפעילות. החברה סימנה יעד שאפתני, שלפיו החל ב-2019 היא תגדל חמש טונות קנאביס בישראל בשנה, ועוד כ-30 טונות באפריקה.

למרות הירידה הדו-יומית במניה, היא עדיין מציגה תשואה מרשימה של כ-380% מתחילת השנה, ומובילה את התשואות בבורסה. אחריה ניצבות מניות קנאביס נוספות, בהן תפן (355%), שהודיעה היום על קבלת קו אשראי של 6 מיליון שקל, הון אחזקות (350%), די פארם (94%) ו מדיוי (77%). דווקא עמיר שיווק , שתכננה להשקיע כ-90 מיליון שקל בחברת קנאביס ישראלית פעילה ובעלת לקוחות, מציגה תשואה שלילית בשל התעכבות ההשקעה, ללא עדכונים לגבי המתרחש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker