פירסט קפיטל של גזית גלוב תנפיק מניות ב-230 מיליון דולר - כדי לרכוש נכסים בקנדה

גזית גלוב, החברה האם, לא תשתתף בהנפקת המניות, כך ששיעור אחזקה בחברה יירד ■ הנכסים החדשים פונים לאוכלוסייה חזקה מהממוצעת בתיק הנדל"ן של פירסט קפיטל בקנדה ■ מנכ"ל פירסט קפיטל: "הרכישות החדשות הן תוצאה של הזדמנויות עסקיות יוצאות דופן"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בנייני משרדים בטורונטו, קנדה
טורונטו, קנדה צילום: בלומברג

פירסט קפיטל (FCR) הקנדית, חברה בת של גזית גלוב (32.5%), הודיעה על רכישת כמה נכסים בשוקי הפעילות שלה בטורונטו ובוונקובר שבקנדה - בסך כ-300 מיליון דולר קנדי (כ-230 מיליון דולר אמריקאי). הרכישות ימומנו בחלקן באמצעות הנפקת הון בסך כ-200 מיליון דולר קנדי.

גזית גלוב, החברה האם, לא תשתתף בהנפקת המניות, ובשל כך היא צפויה לרדת לשיעור אחזקה של 31.3%. אי-השתתפותה של גזית מתיישרת עם האסטרטגיה שלה לצמצם את אחזקותיה הציבוריות בחברות הבנות.

עיקר הנכסים הנרכשים ממוקמים בסמוך לנכסים של החברה בטורונטו, בשכונות Yonge & Eglinton ,Yorkville King Street West ובוונקובר. האוכלוסייה במרחק של 5 ק"מ מסביב לנכסים מונה כ-486 אלף איש, והיא חזקה יותר מהאוכלוסייה הממוצעת המתגוררת סביב יתר נכסיה בקנדה. לאוכלוסייה סביב הנכסים שנרכשו יש הכנסה שנתית ממוצעת למשק בית של כ-136 אלף דולר קנדי (כ-376 אלף שקל), לעומת כ-215 אלף איש עם הכנסה שנתית ממוצעת של כ-107 אלף דולר קנדי (כ-296 אלף שקל) סביב יתר נכסיה בקנדה. נתונים אללה צפויים להגביר את הכנסות החברה מהנכסים החדשים.

החברה הקנדית החלה בפיתוח מחדש של השלב הראשון של נכס בבעלותה במונטריאול, ובנוסף לכך היא עוסקת גם בפיתוח נכס שבעלותה בטורונטו בשטח של כ- 4,830 מ"ר מסחר, וכ-27,400 מ"ר למגורים (חלקה של FCR בשטחי המגורים הוא 50%) באמצעות השותפות Main & Main.

לצורך מימון חלק מההשקעות אלה, התקשרה FCR בהסכם עם קונסורציום של חתמים למכירת 9.757 מיליון מניות במחיר של 20.50 דולר קנדי למניה, ובסך כולל של כ-200 מיליון דולר קנדי. במסגרת ההתקשרות העניקה FCR לחתמים אופציה, הניתנת למימוש במהלך 30 ימים מסגירת ההנפקה, לרכישת עד כ-1.4 מיליון מניות נוספות במחיר ההנפקה. אם האופציה תמומש במלואה, סך ההנפקה יגדל לכ-230 מיליון דולר קנדי.

מחירה של מניית פירסט קפיטל נע באופן תנודתי, ומחירה כעת דומה למחיר שבו נסחרה לפני שנה. שווייה בבורסת טורונטו הוא 5 מיליארד דולר קנדי.

אדם פול, מנכ"ל  פירסט קפיטל, אמר כי "הרכישות החדשות הן תוצאה של הזדמנויות עסקיות יוצאות דופן, שמומשו בשוקי הליבה האורבניים שלנו, ובעיקר בטורונטו. הנכסים בעלי נתונים דמוגרפיים חזקים מאוד ופרופיל צמיחה ב-FFO וב-NAV התואמים לחלק הטוב ביותר בתיק הנכסים של FCR. ההנפקה משקפת את המחויבות שלנו למאזן איתן, שמקדם את האסטרטגיה של FCR יחד עם העסקות האמורות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker