פימי מרחיבה את השקעתה בתעשייה הביטחונית; נכנסת לעסקי הגנה מפני טילים

קרן פימי חתמה על הסכם לרכישה של 50% מחברת Aerosystems Bird בהשקעה של 40 מיליון דולר ■ "זו חברה בעלת ידע ייחודי בתחום הצומח משמעותית - מערכות הגנה אוויריות ופתרונות מערכתיים כוללים"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת הגנה מפני טילים בטוקיו
מערכת הגנה מפני טילים בטוקיוצילום: Eugene Hoshiko/אי־פי

קרן פימי, המנוהלת על ידי ישי דוידי, חתמה על הסכם לרכישה של 50% מחברת Aerosystems Bird בהשקעה של 40 מיליון דולר. Bird Aerosystems עוסקת בפיתוח ושיווק של מערכות מתקדמות להגנה אווירית על מטוסים מפני טילים.

החברה היא ספקית גלובלית של מערכות הגנה אוויריות ומספקת פתרונות מערכתיים לממשלות וגופים צבאיים, ועוסקת בפיתוח ושיווק של מערכות מתקדמות להגנה מפני טילים. המתחרה העיקרית של החברה היא אלביט.

זו השקעה נוספת של פימי בחברה בתחום הביטחוני: כיום היא מחזיקה בחברות שעוסקות בתחומים משיקים כמו תאט טכנולוגיות, גילת מערכות לוויין ומנועי בית שמש. מבחינת פימי, ל-Aerosystems Bird יש פוטנציאל לפעילות בזירות גיאוגרפיות נוספות ברחבי העולם, חדשנות, ופיתוח מוצרים נוספים.

החברה נוסדה ב-2001 על ידי שלושה שותפים: רונן פקטור, דוד דרגוצקי וצחי בן ארי - שלושתם יוצאי חיל האוויר. פקטור ודרגוצקי משמשים מנכ"לים משותפים בחברה, שמונה כ-150 עובדים, מתוכם 110 במשרדים הראשיים בהרצליה והשאר במשרדים שונים ברחבי העולם.

ל-Aerosystems Bird יש שני קווי עסקים מרכזיים: ASIO (מטוסי ומערכי משימה ייעודיים) ו-AMPS (מערכות הגנה נגד טילים). בכל הנוגע למערכות ההגנה בפני טילים – היא מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות הגנה בפני טילים לכלי טיס. מערכות ההגנה האלה מותקנות על מאות פלטפורמות בהן מסוקים וכלי טיס צבאיים מערביים מצד אחד ומטוסי VIP וראשי מדינות באירופה ואפריקה. בחברה אומרים כי מערכת ההגנה שלהם ייחודית, בכל הקשור ביכולת שלה להציג ביצועי התראה והתגוננות בפני איום טילי כתף בצורה אוטומטית, ללא התערבות הצוות ובמינימום התראות שווא.

בכל הנוגע למטוסי המשימה הייעודיים, החברה מספקת "כוח משימה" לשוק הסמי-צבאי – לגופי אכיפה כמו המשטרה והגנת הגבולות. היא מציעה ללקוחות שלה יכולת להגן על מתקנים רגישים ביבשה, בים, במסגרת הגנה על מים טריטוריאליים וגבולות יבשתיים.

לדברי גילון בק, שותף בכיר בקרן פימי, ההשקעה בחברה מהווה המשך לאסטרטגיה של פימי בזיהוי חברות בעלות פוטנציאל צמיחה משמעותי. "זו חברה בעלת ידע ייחודי בתחום הצומח משמעותית - מערכות הגנה אוויריות ופתרונות מערכתיים כוללים. מוצרי החברה נמכרים בכל העולם עבור צבאות וגופים ממשלתיים העוסקים בביטחון פנים. בכוונת פימי למצות את פוטנציאל הצמיחה המשמעותי שעומד בפניה, ולתרום מהידע והניסיון שלה בהשבחת חברות ובפריסה הגלובלית הרחבה של פימי".

רונן פקטור, מייסד ומנכ"ל משותף, אמר: "כניסת קרן פימי כשותף בחברה מהווה הבעת אמון משמעותית בפעילות החברה לאורך השנים, בקווי המוצרים שלנו, בטכנולוגיות הייחודיות המפותחות בחברה וכווני הצמיחה המתוכננים לשנים הקרובות. אני בטוח שהניסיון העשיר והמוניטין של קרן פימי יתרמו בצורה משמעותית להאצת קצב הצמיחה ופעילותה של החברה בארץ ובעולם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker