פלוריסטם תשתף פעולה עם ענקית הביוטק תרמו פישר סיינטיפיק

פלוריסטם, שמפתחת מוצרי ריפוי על בסיס תאי גזע, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם החברה הגדולה בעולם בתחום תשתיות הייצור לתעשיית הביוטק - שנסחרת בשווי שוק של 83 מיליארד דולר ■ מניית פלוריסטם עלתה ב-2.75% בתגובה לחתימה

יורם גביזון
יקי ינאי, מנכ"ל משותף של פלוריסטם
יקי ינאי, מנכ"ל משותף של פלוריסטם צילום: מורן מעיין/ג'יני
יורם גביזון

פלוריסטם , המפתחת מוצרי ריפוי על בסיס תאי גזע שמופקים משלייה אנושית, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת תרמו פישר סיינטיפיק - החברה הגדולה בעולם בתחום תשתיות הייצור לתעשיית הביוטק. תרמו פישר סיינטיפיק נסחרת בשווי שוק של 83 מיליארד דולר. מניית פלוריסטם עלתה ב-2.75% בתגובה לחתימה על ההסכם.

שיתוף הפעולה של שתי החברות ינסה לשלב את הידע שצברה פלוריסטם בתחום המחקר, הפיתוח והייצור של מוצרי ריפוי, לצד בקרת איכות, פיתוח קליני ורגולציה עם הטכנולוגיות וכושר הייצור של תרמו פישר סיינטיפיק.

יקי ינאי, מנכ"ל משותף של פלוריסטם, הסביר ששתי החברות ישתפו פעולה העשרה פרויקטים לפיתוח מוצרים לחברות הריפוי התאי. תרמו פישר סיינטיפיק תממן את המחקר והפיתוח של פלוריסטם, שתקבל שיעור משתנה של ההכנסות ממכירת המוצרים - באופן שיאפשר לה להפוך את הטכנולוגיות שפיתחה להכנסות שיממנו את הפיתוחים העתידיים.

בפלוריסטם אומרים כי יותר מ-850 חברות בעולם מפתחות מוצרים בתחום הרפואה המשקמת וטיפולים מתקדמים, וכי יותר מ-900 ניסויים קליניים נמצאים בעיצומם, ומספר מוצרים כבר אושרו ומשווקים ברחבי העולם. להערכת פלוריסטם, יש צורך בפיתוח טכנולוגיות חדשות לייצור ושדרוג של שרשרת האספקה של חומרי הגלם ומערכות האחסון, וזאת כדי לאפשר טיפול במיליוני חולים ולהגיע לכושר ייצור של מיליוני מנות טיפוליות בתחום הרפואה התאית המשקמת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ