כלל ביוטכנולוגיה עשויה לרשום רווח של 39 מיליון שקל מביטול מכירת קיורטק

חברת אינסייט אינוביישין הודיעה לקיורטק שלא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה להעביר את הכספים בהתאם להסכם המכירה ■ קיורטק ובעלי המניות בוחנים את האפשרויות שעומדות בפניהם, כולל תביעה

יורם גביזון
לן בלווטניק
לן בלווטניקצילום: Bloomberg
יורם גביזון

חברת כלל ביוטכנולוגיה, שבשליטת לן בלווטניק, נחלה אכזבה בעקבות כשלון ניסיונה למכור את אחזקתה בחברת קיורטק. חברת Insight Innovations הודיעה לקיורטק שלא תוכל לעמוד בהתחייבותה להעביר לה כספים בהתאם להסכם המכירה בינה לבין כלל ביוטכנולוגיה.

בעקבות הודעה זו, ובהתחשב בעובדה שאינסייט אינוביישנס לא היתה מסוגלת לספק ערבויות מספקות לקיום התחייבויותיה הקודמות, ולהתחייב ללוח זמנים לקיומן, החליטה כלל ביוטכנולוגיה ובעלי המניות האחרים של קיורטק לבטל את ההסכם. קיורטק, כלל ביוטכנולוגיה ובעלי המניות האחרים בוחנים חלופות להסכם ואת האפשרויות המשפטיות העומדות בפניהם, כולל לתבוע את אינסייט אינוביישנס על הנזקים שנגרמו להם.

דירקטוריון קיורטק החליט על קיצוץ הפעילות של קיורטק שמפתחת את pidilizumab בהתוויה של DIPG - שהוא סרטן מוח נדיר שתוקף 300 ילדים בשנה בארה"ב ושתוחלת החיים החציונית של החולים בו היא עשרה חודשים. קיורטק היתה ערוכה להתחיל ניסוי קליני בשלב השלישי והמכריע בתרופה שיכלול 45 חולים בארה"ב, ישראל ואירופה.

על פי ההסכם שנחתם בין כלל ביוטכנולוגיה לבין אינסייט אינוביישנס בסוף מארס 2018, התחייבה אינסייט לקדם את תוכנית הפיתוח של pidilizumab, שהיא התרופה שמפתחת קיורטק. העלות של תכנית זו עד לשלב המסחור, בתוספת תשלום מידי לבעלי מניותיה של קיורטק ותשלומים לחברות אחרות מוערכת ב-50 מיליון דולר. את כל אחזקתה (53%) תמורת 3 מיליון דולר במזומן (חלקה של כלל ביוטכנולוגיה בתשלום המידי לבעלי המניות) וכן סכום מצטבר של עד 550 מיליון דולר בכפוף להתקיימותם של אבני דרך של מכירות, תמלוגין בשיעור חד ספרתי ממכירות pidilizumab או מהקניין הרוחני שלה, ו-20% ממכירת מקדימות בבדיקת תוצאות הניסוי (Prioruty Review Voucher) בקשר עם מכירת הקניין הרוחני של קיורטק.

כלל ביוטכנולוגיה ציינה שהיא בוחנת את ההשלכות החשבונאיות של סיום ההסכם, אבל אם תחליט למחוק את ההשקעה, בהנחה שלא תמצא רוכש חלופי, היא עשויה לרשום רווח הון של 39 מיליון שקל, שכן ההשקעה בקיורטק רשומה בשווי שלילי של 39 מיליון שקל בסוף 2017. ביטול עסקת קיורטק הוכרז יממה לאחר שחברת Cadent (קדנט), חברה מוחזקת של כלל ביוטכנולוגיה (24%), השלימה גיוס בסך 40 מיליון דולר, בהנפקה שבה השתתפו קרנות הון סיכון אמריקאיות, בהן Qiming ,Atlas Ventures ,Cowen Healthcare; וכן כלל ביוטכנולוגיה עצמה ובעלת השליטה בה, חברת אקסס שבבעלות לן בלווטניק.

קדנט גייסה 25 מיליון דולר מיידית, ועוד 15 מיליון דולר עם התחלת הניסוי הקליני בשלב השני. עם השלמת סבב הגיוס תרד אחזקתה של כלל ביוטכנולוגיה בקדנט ל-16% (13% עם השלמת הגיוס הנוסף). קדנט תחדל להיות חברה מוחזקת של כלל ביוטכנולוגיה, ולכן החברה תפסיק לרשום את חלקה בתוצאותיה הכספיות של קדנט. כלל ביוטכנולוגיה צפויה לרשום רווח הון של 6 עד 10 מיליון שקל מדילול חלקה בקדנט, בדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2018.

כחלק מהסכם רישוי עם חברת נוברטיס, קדנט מפתחת תרופה לטיפול בדיכאון, שמבוססת על עיכוב פעילותו של הקולטן NMDA במוח. על פי הסכם הרישיון, נוברטיס שילמה לבעלי מניותיה של קדנט 21 מיליון דולר במזומן, לקחה על עצמה את מימון התרופה, ועשויה לשלם לקדנט תשלומים המבוססים על אבני דרך וכן תשלומים מבוססי מכירות, בסך של 386 מיליון דולר. כמו כן, היא התחייבה לתמלוגים של 10% מהמכירות.

מוצרים נוספים שקדנט מפתחת הן תרופה לטיפול בירידה קוגניטיבית של חולי סכיזופרניה, שמבוססת על הגברת פעילות הקולטן NMDA במוח; תרופה שפועלת על תעלת SK2 במוח לטיפול בהפרעות נוירופסיכיאטריות; ותרופה להסדרת הפעילות העצבית במוח הקטן, לטיפול ברעד מהותי וב-SCA - הפרעה גנטית שגורמות להפרעות מוטוריות, כולל אובדן הדרגתי של קוארדינציה בהליכה ובתנועות הידיים, וכן פגיעה בדיבור ובתנועת העיניים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ