לאומי שוקי הון על גזית גלוב: מחיר מניה אטרקטיבי ופוטנציאל חיובי

למרות הורדת מחיר היעד למניית גזית גלוב ב-13%, בלאומי שוקי הון מעניקים לה אפ-סייד של 15% ■ אלה פריד: "החשש מאי-הוודאות שבשינוי המבני בחברה מובן - אך הפוטנציאל שהוא מגלם משמעותי"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרכז מסחרי של גזית גלוב בסאו פאולו, ברזיל
מרכז מסחרי של גזית גלוב בסאו פאולו, ברזיל

האנליסטים המסקרים את ענקית הנדל"ן הקמעונאי גזית גלוב ממשיכים להמליץ על מניית החברה, למרות הדשדוש שלה והאיומים המובנים על תחום פעילותה. לפי לאומי שוקי הון, השינויים האסטרטגיים בחברה, הנשלטת על ידי חיים כצמן, צפויים להיטיב עם שוויה בטווח הארוך, ושוויים של הנכסים הלא סחירים של החברה, שבהם היא מתמקדת, יבואו לידי ביטוי.

האנליסטית אלה פריד אמנם הורידה את מחיר היעד למניית גזית מ-45 שקל ל-39 שקל למניה, אך הוא מהווה לדבריה רק את השווי הסחיר של החברה. המחיר החדש גבוה ב-15% ממחיר המניה בשוק, שעליה ממליצים בלאומי ב"תשואת יתר". 

לדברי פריד, התמחור הנוכחי של המניה - שאיבדה השנה כ-9%, ומייצגת שווי חברה של 6.4 מיליארד שקל - אטרקטיבי, ומהווה סיבה שלא "להמתין בצד" לתוצאות השינויים האסטרטגיים בחברה, המצביעים על מימוש אפשרי של האחזקה בחברות הציבוריות. "אנו רואים בשינויים טריגרים בעלי פוטנציאל השבחה, בין אם בדמות רווחי הון  ובין אם כתוצאה מאיסוף של הנכסים המובחרים ביותר בקבוצה. כיוון שמדובר בחברות בורסאיות, ייתכן והמהלך לא יצליח, אבל מאחר ונראה כי השוק ממילא מעדיף את המבנה התאגידי הקיים, הרי שאי-הצלחה לא אמורה לפגוע בשווי של גזית", אמרה פריד.

זה יותר משנה שאנליסטים בשוק מצביעים על הזדמנות במניית גזית גלוב, שנסחרת עמוק מתחת ל-NAV (השווי הנכסי) שלה. פריד מתייחסת לפער זה, וטוענת כי ייתכן ומדובר ב"טרנד כלל ענפי", בשל האיומים על הסקטור, או בדיסקאונט שמעניקים המשקיעים על חברות החזקה. "עם זאת, לנו נראה שמקורו דווקא בעמימות התוכניות והאתגר שהשוק רואה בזמינות נכסים ראויים לרכישה בגזית הורייזונס, החברה הפרטית שהקימה גזית גלוב הפועלת בארה"ב".

בהתאם לתוכנית האסטרטגית של גזית, פריד צופה אפשרות למכירת מניותיה בפירסט קפיטל הקנדית, ובחברות האירופיות אטריום וסיטיקון. "מימוש החברה הקנדית סומן להערכתנו כמטרה גלויה, והרף למחיר הוא עסקת ריג'נסי בארה"ב. לכל אחת משתי החברות האירופאיות צפוי שינוי - בין אם בדמות רכישת חלק המיעוט על ידי גזית ושותפיה, ובין אם על ידי מכירה. המטרה המיידית היא שיפור דירוג החוב של החברות, ובהמשך התקרבות לנכסי פריים ייחודיים. התמחור בשתי החברות ללא ספק נוח, והריביות באירופה עדיין מאוד אטרקטיביות".

"החשש מאי-הוודאות שבשינוי המבני המתרחש מובן", מסכמת פריד, "אך פוטנציאל האפ-סייד שהוא מגלם משמעותי - בהתבסס על הסביבה העסקית שעדיין חיובית לסקטור, ובפוטנציאל הטמון בתוכנית האסטרטגית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום