קדנט של כלל ביוטכנולוגיה גייסה 40 מיליון דולר

חברת התרופות גייסה 25 מיליון דולר מיידית, ועוד 15 מיליון דולר עם תחילת הניסוי הקליני בשלב השני ■ עם השלמת סבב הגיוס תרד אחזקתה של כלל ביוטכנולוגיה בקדנט ל-16%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לן בלווטניק
לן בלווטניקצילום: Bloomberg

חברת Cadent (קדנט), חברה מוחזקת של כלל ביוטכנולוגיה (24%), השלימה גיוס בהיקף של 40 מיליון דולר, בהנפקה שבה השתתפו קרנות הון סיכון אמריקאיות, בהן Qiming ,Atlas Ventures ,Cowen Healthcare; וכן כלל ביוטכנולוגיה עצמה ובעלת השליטה בה, חברת אקסס שבבעלות לן בלווטניק.

קדנט גייסה 25 מיליון דולר מיידית, ועוד 15 מיליון דולר עם התחלת הניסוי הקליני בשלב השני. עם השלמת סבב הגיוס תרד אחזקתה של כלל ביוטכנולוגיה בקדנט ל-16% (13% עם השלמת הגיוס הנוסף). קדנט תחדל להיות חברה מוחזקת של כלל ביוטכנולוגיה, ולכן החברה תפסיק לרשום את חלקה בתוצאותיה הכספיות של קדנט. כלל ביוטכנולוגיה צפויה לרשום רווח הון של 6 עד 10 מיליון שקל מדילול חלקה בקדנט, בדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2018.

כחלק מהסכם רישוי עם חברת נוברטיס, קדנט מפתחת תרופה לטיפול בדיכאון, שמבוססת על עיכוב פעילותו של הקולטן NMDA במוח. על פי הסכם הרישיון, נוברטיס מממנת את פיתוח התרופה, ועשויה לשלם לקדנט תשלומים המבוססים על אבני דרך וכן תשלומים מבוססי מכירות, בסך כולל של 386 מיליון דולר.

מוצרים נוספים שקדנט מפתחת הן תרופה לטיפול בירידה קוגניטיבית של חולי סכיזופרניה, שמבוססת על הגברת פעילות הקולטן NMDA במוח; תרופה שפועלת על תעלת SK2 במוח לטיפול בהפרעות נוירופסיכיאטריות; ותרופה להסדרת הפעילות העצבית במוח הקטן, לטיפול ברעד מהותי וב-SCA - הפרעה גנטית שגורמות להפרעות מוטוריות, כולל אובדן הדרגתי של קוארדינציה בהליכה ובתנועות הידיים, וכן פגיעה בדיבור ובתנועת העיניים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker