מניית פלייטק קרסה לאחר שפירסמה אזהרת רווח

החברה המספקת פלטפורמות לאתרי הימורים מקוונים צופה פגיעה בעסקיה באסיה בשל התגברות התחרות ■ טדי שגיא השלים את מכירת מרבית מניותיו בחברה לפני שנה - ומאז הן צללו בכ-40%

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פלייטק מור וייזר
מנכ"ל פלייטק מור וייזרצילום: בלומברג

מניית חברת פלייטק, המספקת פלטפורמות לאתרי הימורים מקוונים קורסת כעת בכ-30% בבורסת לונדון לאחר שפירסמה אזהרת רווח. חברת הענק, שיורדת לשווי שוק של כ-2.4 מיליארד פאונד, צופה כי בשל התחרותיות הגוברת בשוקי אסיה הכנסותיה במזרח ייפגעו.

מניית החברה יורדת למחיר של 542.2 פאונד - הנמוך ביותר מאז פברואר 2013. בכך היא משלימה צניחה של 46% מהשיא אותו רשמה לפני שנה.

החברה מסרה כי היא צופה "השפעה משמעותית" על הכנסותיה בשנה הקרובה, וזאת לאור כניסתם של שחקנים חדשים במזרח. פלייטק לא סיפקה נתונים בדבר היקף הירידה בפעילותה באסיה, אך האנליסטים של Investec מעריכים כי שיעור הירידה גבוה מ-25%.

"ברור כי ביצועי המסחר האחרונים באסיה מאכזבים", מסר מנכ"ל פלייטק מור וייזר, אך ציין כי ביצועי החברה בסך הכל בחצי השנה הראשונה של 2018 עומדים בציפיותיה. עם זאת, לפי החברה, אם ביצועי באסיה בהמשך 2018 יימשכו בקצב של מחצית השנה הראשונה, הם יהיו נמוכים בכ-62 מיליון פאונד מתחזיותיה הקודמות.

תחזיות החברה מצביעות על EBITDA בטווח שבין 320-360 מיליון יורו ב-2018, לעומת EBITDA של 322.1 מיליון יורו ב-2017.

איש העסקים הישראלי טדי שגיא מחזיק בכ-6.6% ממניות החברה, לאחר שמכר לפני שנה כ-11.5% ממניותיה תמורת 337 מיליון פאונד - עת נסחרה ברמות שיא. היה זה מימוש נוסף של מכירת מניותיו, שהחלה לפני כשלוש שנים. צמצום החזקותיו של שגיא התבצע כחלק מתכניתו האסטרטגית להתמקד בנדל"ן, חללי עבודה שיתופיים, פינטק ומסחר אלקטרוני.

לפני כחודשיים וחצי הודיעה פלייטק על רכישת 70% מחברת ההימורים סנייט-טק (SNAITech) האיטלקית תמורת כ-1.05 מיליארד דולר, במטרה להרחיב באופן משמעותי את מקורות ההכנסה שלה בשווקים שנתונים לרגולציה, ולבבסס את נוכחותה באיטליה.

ככלל, החברה נוהגת להתרחב בעזרת רכישות, הסכמי זכיינות חדשים וקידום משחקים נוספים. במהלך 2016 היא רכשה את BGT, שפועלת בתחום הימורי הספורט בחנויות פיזיות, תמורת 138 מיליון יורו; את חברת שירותי הסליקה Consolidated Financial Holdings תמורת 120 מיליון דולר; את חברת קוויקספין השוודית - סטודיו אנימציה המפתח ומספק משחקי רשת וקטעי וידאו איכותיים למפעילים בשוק משחקי הרשת החברתיים. סכום הרכישה יכול להגיע ל-50 מיליון יורו; ואת חברת המשחקים ECM, אותה רכשה ב-18 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker