הדירוג של אלביט בסכנה? מידרוג עלולה להוריד אותו בעקבות רכישת תעש

אלביט חתמה ביוני על סיכום לרכישת הבעלות המלאה בחברת תעש מהמדינה, בתמורה ל-1.8 מיליארד שקל ■ מידרוג מעריכה כי העסקה מעלה את סיכון האשראי של החברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקי פדרמן
מיקי פדרמןצילום: מוטי קמחי

חברת הדירוג מידרוג העבירה את דירוג האג"ח של אלביט מערכות (Aa1) מסדרה א', שעומדות לפירעון ביוני 2020, לבחינה עם השלכות שליליות. מידרוג מסבירה את הצעד בהערכתה שהעסקה לרכישת תעש מהמדינה מעלה את סיכון האשראי של החברה, עקב העלייה בחוב הפיננסי של אלביט מערכות וההרעה ביחסי כיסוי החוב בטווח הקצר והבינוני.

רו"ח ליאת קדיש, ראש צוות בכירה, ואבי בן נון, ראש תחום מוסדות פיננסיים, מציינים כי דירוג החברה ייבחן לאחר השלמת העסקה וכתלות במבנה העסקה ומימונה בתוכנית העסקית של אלביט מערכות, ובהערכת מידרוג לגבי פרק הזמן הצפוי להקטנת החוב בחברה.

אלביט חתמה במחצית יוני 2018 על סיכום לרכישת הבעלות המלאה בחברת תעש מהמדינה, בתמורה ל-1.8 מיליארד שקל, בתוספת תמורה של 100 מיליון שקל שמותנית ביעדי ביצוע של תעש.

מימון העסקה צפוי להתבסס על גידול בחוב הפיננסי של החברה, וכן הלוואות שאלביט מערכות תקבל מהמדינה. כלומר, דחיית תשלומים של חלק מהתמורה שתשלם אלביט למדינה. מידרוג מעריכה שהתחייבויותיה של אלביט לעובדיה יגדלו כתוצאה מרכישת תעש.

בנוסף, במידרוג סבורים כי העסקה תגדיל בטווח הקצר והבינוני את סיכון האשראי של החברה, בין היתר עקב הרווחיות הנמוכה של תעש, ומכיוון שהעסקה צפויה להגדיל את החוב הפיננסי ותשחק את יחסי הכיסוי. מצד שני, מידרוג מעריכה שלאורך זמן העסקה עשויה להקנות לאלביט מערכות הזדמנות להרחיב את סל הפתרונות ללקוחותיה, לייצר סינרגיה שיווקית ותפעולית ולשפר את רווחיותה של תעש.

מידרוג מביאה בחשבון את הניסיון המוצלח של אלביט מערכות במיזוגים ורכישות בסדר גודל משמעותי, ומזכירה שבמקביל לעסקת תעש, השלימה אלביט מערכות את רכישתה של החברה האמריקאית Universal Avionics בסכום של 120 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker