פרוטרום ביטלה את הרכישה של מרואר הארגנטינית עקב הפיחות בפסו

החברה נימקה את ביטול העסקה - שלושה חודשים וחצי אחרי ההכרזה - בשינוי ניכר בסביבה העסקית בארגנטינה ■ שווי העסקה הוא 11 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאי
יורם גביזון

פרוטרום הודיעה על ביטול העסקה לרכישת השליטה (70%) בקבוצת החברות Meroar (מרואר) מארגנטינה תמורת 11.2 מיליון דולר - שלושה חודשים וחצי לאחר ההכרזה על העסקה. פרוטרום נימקה את ביטול העסקה בשינוי המשמעותי בסביבה העסקית בארגנטינה, כולל פיחות משמעותי בפסו. מאז נחתמה העסקה פוחת המטבע הארגנטיני ב-30% כלפי הדולר.

פרוטרום , שמנוהלת על ידי אורי יהודאי, נרכשה על ידי ענקית תמציות הטעם והריח האמריקאית, IFF. נראה כי עוד לפני שהושלמה העסקה לרכישת פרוטרום, החברה מתחילה להתאים את עצמה לבעלת השליטה החדשה.

מרואר הוקמה ב-1980 ועוסקת במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק של טעמים ותמציות בושם. החברה מעסיקה 40 עובדים ומחזיקה באתר ייצור בבואנוס איירס, שכולל מעבדות מחקר ופיתוח, אפליקציות ומפעלי ייצור נפרדים לטעמים ולתמציות בושם. החברה בעלת סל פתרונות רחב שכולל תמציות בושם לתחום הקוסמטיקה, הטיפוח האישי והמוצרים לבית, וטעמים בעיקר לתחומי המשקאות, הממתקים, האפייה והתרופות. לחברה בסיס לקוחות רחב בארגנטינה שכולל חברות קוסמטיקה ומזון מובילות.

בתוך כך, פירסמה פרורטרום זימון לאסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות, שתתקיים ב-9 ביולי, לצורך אישור המיזוג לתוך IFF, בעסקה שבה יקבל כל בעל מניות בפרוטרום 71.19 דולר במזומן ו-0.249 מניה של IFF עבור כל מניית פרוטרום. התמורה שיקפה שווי של 106.25 דולר למניית פרוטרום, פרמיה של 13.1% על מחיר המניה ביום המסחר האחרון לפני הכרזת העסקה - ב-4 במאי 2018 - ותמורה כוללת של  6.4 מיליארד דולר. אישור העסקה נדרש לרוב רגיל מבין המשתתפים באסיפה.

פרוטרום מבקשת מבעלי המניות לאשר תשלום מענק של 20 מיליון דולר במזומן ליהודאי, מנכ"ל החברה, שישולמו לו מיד לפני השלמת העסקה. ועדת התגמול ודירקטוריון פרוטרום נימקו את המענק בכך שיהודאי הוביל את החברה ממחזור מכירות של 10 מיליון דולר ב-1996, למחזור מכירות צפוי של 1.8 מיליארד דולר ב-2018, ובתרומתו הרבה לעסקת המיזוג.

פרוטרום מבקשת עוד מבעלי מניותיה לאשר מענקי שימור בסכום כולל של 2 מיליון דולר, שישולמו למשנה למנכ"ל ומנהל הכספים הראשי, אלון גרנות; למשנה למנכ"ל וסמנכ"ל תפעול ושרשרת אספקה גלובלית, עמוס ענתות; וסמנכ"ל הכספים, גיא גיל. פרוטרום מבהירה שאישור המענק למנכ"ל ומענקי שימור לשלושה בכירי החברה אינם תנאי למיזוג ולא ישפיעו על התמורה לבעלי המניות. פרוטרום דיווחה שבנק UBS נהפך בשבוע שעבר לבעל עניין בפרוטרום, והוא מחזיק ערב מכירתה ל-IFF ב-5.01% מהונה של החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker