אקסלנס ממליצים על 
עזריאלי במחיר יעד הגבוה ב–10% מהשוק

"הקבוצה ממשיכה להציג תוצאות חזקות, כאשר 2011 תמשיך לספק ערך למשקיעים", מעריכים באקסלנס וקובעים מחיר יעד של 109 שקל

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

כלכלני אקסלנס העניקו למניית עזריאלי המלצת "תשואת שוק" ומחיר יעד של 108.5 שקל. ההמלצה ניתנה לאחר מצגת שערכה הקבוצה לגורמים בשוק ההון ובהמשך לדו"חותיה השנתיים ל–2010. מניית עזריאלי נסחרת במחיר של 97.8 שקל, כך שההמלצה מבטאת ציפיות לעלייה של כ–10%.


האנליסטים ליאת גלזר ואמיר ארד קובעים כי הקבוצה שבשליטת דוד עזריאלי המשיכה השנה להציג תוצאות חזקות, כאשר 2011 תמשיך לספק ערך למשקיעים עם שילובם של נכסים חדשים בתיק הנכסים של החברה. 


שני האנליסטים הזכירו בסקירתם כמה נקודות עיקריות שעולות מהדו"ח השנתי. לדבריהם, רכישת קניון עזריאלי בחיפה וגידול בנכסים הביאו לעלייה של 12% ב–NOI ‏(רווח תפעולי נקי מאחזקה בנדל"ן‏) ב–2010. מדובר בעלייה של כ–100 מיליון שקל יחסית ל–2009. הם גם מציינים כי עלייה בשיעור התפוסה והעלאת דמי השכירות הגדילו את הכנסות החברה ב–6%.


השניים מדגישים כי ב–2010 נרשם גידול של 10% ב–FFO ‏(תזרים מזומנים מפעילות שוטפת‏) בהשוואה ל–2009, כתוצאה משיפור תוצאות הפעילות בנכסים. השניים קובעים כי הדו"ח מציג שנה חיובית לחברה, עם עלייה משמעותית בשווי הנדל"ן וגידול ברווחים.


לדבריהם, ב–2011 צפויה החברה להמשיך ולהציג גידול בהיקפי הפעילות. האנליסטים מזהים שלל מגמות חיוביות בדו"ח, ובהם תפוסה מלאה בנכסים הקיימים בהרצליה; התקדמות בקצב האכלוס בפרויקט היזמי של החברה ‏(בניין E עם 13 אלף מ"ר להשכרה‏); הקדמת המועד המשוער של פרויקטים בקרית אתא ובעכו; והתוספת לשורת ההכנסות בעקבות השלמת המשרדים בקניון גבעתיים וסיום השיפוצים בעזריאלי הנגב.


בנוגע לאחזקות הפיננסיות של החברה, בבנק לאומי ובלאומי קארד, מציינים האנליסטים כי הן מספקות לחברה ערך. "מניית לאומי ממשיכה לשמור על עוצמתה כשהיא מגובה בתוצאות שנתיות חיוביות ובחלוקת דיווידנד נוספת בהיקף של 400 מיליון שקל נוספים. חלקה של עזריאלי בחלוקת הדיווידנד תהיה 19 מיליון שקל", ציינו גלזר וארד.


שני האנליסטים מציינים כי בניגוד למצב בלאומי ולאומי קארד, חברת גרנית השקעות, שבה מחזיקה עזריאלי ‏(60%‏), מציגה תוצאות שנתיות פושרות. גרנית דיווחה על רווח נקי של 13 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2010 ורווח כולל בשיעור של 50 מיליון שקל. ואולם במקביל היא גם דיווחה על שחיקה קלה במרווחים ופעילות חלשה. עם זאת, מציינים השניים, השווי בספרי עזריאלי לא השתנה, שכן "בהתאם למחיר המניה כיום, שוויה הסחיר של ההשקעה נמוך בכ–20%".


בהתייחסם להשפעות מקרו אפשריות על תוצאות החברה, כתבו השניים כי העלאות הריבית הצפויות של בנק ישראל ישפיעו גם על החברה. "במקרה של עזריאלי, שני דברים ראויים לציון: רובן ככולן של הלוואות החברה נמצאות במסלול של ריבית קבועה, כך שבטווח הקצר לא צפויה כמעט השפעה על פעילות החברה", כתבו באקסלנס.


עם זאת, ציינו שם כי עליית הריבית מבשרת על אובדן חלק מהרווח שניתן היה לספק למשקיעים באמצעות מיחזור הלוואות מריבית גבוהה ‏(ממוצע של 4.7% כיום‏) לריבית הנמוכה שהיתה נפוצה בשוק עד לאחרונה.


קבוצת עזריאלי הוקמה ב–83' והפכה לציבורית ביוני 2010. החברה נסחרת במדדי ת"א 25, ת"א 100 ות"א נדל"ן 15 לפי שווי שוק של 11.8 מיליארד שקל. החברה מתמקדת בעיקר בשוק הנדל"ן המניב בישראל עם אחזקה של 12 מרכזי מסחר וקניונים בשטח כולל להשכרה של 230 אלף מ"ר ועם אחזקה של 14 בנייני משרדים ופארקים בשטח כולל להשכרה של 414 אלף מ"ר. לקבוצה יש פעילויות נוספות, הכוללות בין היתר אחזקה בחברה הציבורית גרנית הכרמל והשקעות בתאגידי בנקאות ופיננסים ‏(בנק לאומי ולאומי קארד‏).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker