כמצ'יינה האריכה בחודש את המועד לעסקת המכירה של מכתשים אגן


משרד רואי החשבון סוארי ושות' העריך את שווי האופציה שקיבלה כור ב–160–185 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> חברת כמצ'יינה שבשליטת ממשלת סין האריכה עד ה-7 במאי את המועד האחרון לקבלה של אישורי הרשויות בסין להשלמת העסקה לרכישת השליטה בחברת מכתשים אגן מקבוצת כור. כמצ'יינה קיבלה בסוף מארס 2011 את אישור מועצת הפיתוח והרפורמות הסינית לעסקה. החברה הסינית צריכה לקבל את אישור משרד המסחר הסיני ואת רשות המט"ח הסינית.


כמצ'יינה ציינה בהודעתה כי התהליך לקבלת שני אישורים אלו מתקדם כמצופה. הצדדים לעסקה - כמצ'יינה וכור - פועלים במקביל לגיבוש הסכם ההלוואה המפורט עם כור ולניסוח מכתב האשראי שיועמד לכור במסגרת השלמת העסקה.


כמצ'יינה חתמה בדצמבר 2010 על עסקה לרכישת השליטה ‏(60%‏) במכתשים אגן לפי שווי חברה של 2.4 מיליארד דולר. כמצ'יינה אמורה לרכוש את כל אחזקות הציבור ‏(53%‏) במכתשים אגן לפי שווי של 5.5 דולרים למניה ו–7% ממניות מכתשים שמוחזקות בידי כור לפי אותו שווי. כמצ'יינה התחייבה לסייע לכור לקבל הלוואה של 960 מיליון דולר ל–7 שנים, נושאת ריבית דולרית משתנה שקשורה לריבית הליבור ושגובהה בעת החתימה על העסקה יהיה 6%.


פירעון ההלוואה שתקבל כור יובטח רק ב–40% ממניות מכתשים אגן שיישארו בידיה לאחר ביצוע השלב הראשון של העסקה. ההלוואה שכמצ'יינה התחייבה לארגן לכור שקולה לאופציית רכש על מניות מכתשים, שמחיר המימוש שלה משקף את שווי העסקה.


משרד רואי החשבון סוארי ושות' העריך את שווי האופציה שקיבלה כור ב–160–185 מיליון דולר. ההטבה שניתנת לכור אך לא לציבור גררה הגשת תביעה ייצוגית בסכום שהוערך בין 382 מיליון שקל ל–762 מיליון שקל במחצית ינואר 2010. התובע טוען כי חלוקת התמורה מקפחת את מחזיקי המניות מקרב הציבור תוך שהיא יוצרת העדפה ומקנה הטבה לכור בעלת השליטה במכתשים. זאת בשל ההטבה שבהלוואה ללא זכות חזרה ללווה ‏(non recourse‏) שתקבל כחלק מעסקת המכירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker