טאואר חתמה על הסכמי אספקה ומכירה של עשרות אלפי פרוסות סיליקון

פרוסות הסיליקון ישמשו את החברה לייצור שבבים שמיועדים למתגים של מעגלי תיאום בטלפונים סלולריים ■ טאואר מעריכה שלטכנולוגיה שפיתחה יש יתרון תפעולי על פני מתחרותיה בכל הקשור להארכת חיי הסוללה ושיפור קצב העברת הנתונים בטלפונים סלולריים

יורם גביזון
מפעל טאואר במגדל העמק
מפעל טאואר במגדל העמקצילום: אייל טואג

יצרנית השבבים טאואר חתמה על הסכם כפול, שעשוי להבטיח לה אספקה של פרוסות סיליקון - ורוכש - לעשרות אלפי פרוסות סיליקון שישמשו למתגי רדיו עבור טלפונים סלולריים.

טאואר, מהיצרניות הגדולות בעולם של שבבים אנלוגיים, חתמה על הסכם עם חברת SOITEC - יצרנית מובילה של חומר גלם לייצור פרוסות סיליקון של 300 מילימטר (12 אינץ'). ההסכם מבטיח לטאואר אספקה של עשרות אלפי פרוסות סיליקון של 300 מ"מ מסוג Silicon On Insulator, במחירים קבועים לשנים הקרובות - וזאת למרות המחסור בהיצע של פרוסות סיליקון שגרם לעליית מחירים.

פרוסות הסיליקון שתספק SOITEC ישמשו את טאואר לייצור שבבי RF SOI, שמיועדים למתגים של מעגלי תיאום בטלפונים סלולריים. מתגים אלה מאפשרים לאנטנה הפנימית שבגב הטלפון הסלולרי לקלוט ולשדר ביעילות את התדרים השונים שבאמצעותם פועל הטלפון. מתגים אלה מונחים על פרוסת סיליקון דקה ומבודדת כדי שהמתג יהיה מסוגל לעבוד בתדרים גבוהים, וכדי שמעט ככל האפשר מהסיגנל שהטלפון קולט ומשדר ייאבד בתהליך המיתוג.

30% מההכנסות - מתחום תקשורת הרדיו

פרוסות סיליקון
פרוסות סיליקוןצילום: בלומברג

ההסכם עם SOITEC יאפשר לטאואר לעבור לייצור מסחרי של פרוסות סיליקון בטכנולוגיה של 300 מ"מ ו-65 ננומטר במפעלה ביפן. טאואר מעריכה שלטכנולוגיה שפיתחה יש יתרון תפעולי על פני מתחרותיה בכל הקשור להארכת חיי הסוללה ושיפור קצב העברת הנתונים בטלפונים סלולריים ובמוצרים משולבי אינטרנט של הדברים (IoT).

במקביל להסכם האספקה שנחתם עם SOITEC,  טאואר, שמנוהלת על ידי ראסל אולוונגר, חתמה על הסכם עם חברת Maxscend הסינית - ספקית של רכיבי רדיו ושבבים לאינטרנט של הדברים. על פי ההסכם, טאואר תספק לחברה הסינית שבבים בטכנולוגיה של 300 מ"מ ו-65 ננומטר עבור מתגי רדיו לטלפונים סלולריים שמיוצרים בסין על ידי החברות המובילות בעולם

חברת המחקר Mobile Experts, שמתמחה בתקשורת סלולרית, צופה ששוק המתגים לטלפונים סלולריים יגיע ל-22 מיליארד דולר ב-2022, בהשוואה ל-16 מיליארד דולר ב-2018. להערכת טאואר, הטכנולוגיה החדשה תאפשר לחברה לנצל את הצמיחה המהירה של שוק זה. טאואר דיווחה כי תחום תקשורת הרדיו סיפק 30% מהכנסותיה ב-2017 - כלומר 420 מיליון דולר. מחצית מסכום זה הגיע ממכירת מתגי רדיו בטכנולוגית SOI.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker