ניאון של כלל ביוטכנולוגיה גייסה 100 מיליון דולר בהנפקה ראשונה בנאסד"ק

מחיר ההנפקה משקף לניאון שווי של 450 מיליון דולר לאחר ההנפקה, והתמורה הצפויה לה מהמהלך היא 100 מיליון דולר ■ בעקבות ההנפקה תרד החזקתה של כלל ביוטכנולוגיה בניאון מ-5% ל-4%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
.תרופות לסרטן
טיפול בחולי סרטןצילום: Carlos Giusti/אי־פי

Neon (ניאון), חברה מוחזקת של כלל ביוטכנולוגיה , השלימה את תהליך התמחור בהנפקה ראשונה של 6.25 מיליון מניות בנאסד"ק, במחיר של 16 דולר למניה. מחיר ההנפקה משקף שווי של 450 מיליון דולר לניאון לאחר ההנפקה.

כחלק מההנפקה העניקה ניאון לחתמי ההנפקה אופציה לרכישה שניתנת למימוש בתוך 30 ימים, של עד 937 אלף מניות נוספות, במחיר ההנפקה. התמורה הצפויה לניאון מהמהלך היא 100 מיליון דולר. בעקבות ההנפקה תרד החזקתה של כלל ביוטכנולוגיה בניאון מ-5% ל-4%.

מניותיה של ניאון יחלו להיסחר היום (ד') בנאסד"ק תחת הסימול NTGN. ניאון היא חברה אמריקאית שבסיסה בקיימברידג', מסצ'וסטס. היא עוסקת בפיתוח חיסונים מותאמים אישית נגד סרטן באמצעות טכנולוגיה שמזהה חלבונים ספציפיים שהתפתחו בגידול של החולה, וכן בייצור חיסון אישי נגדם.

הטכנולוגיה של ניאון פותחה במהלך מחקר בן עשור שהתנהל במכון ברוד (Broad Institute), שהוקם על ידי אוניברסיטות הארוורד ו-MIT; ובדנה פרבר (Dana Farber), מכון מחקר מוביל בתחום הסרטן ואחד מבתי החולים המובילים בתחום בארה"ב.

ניאון, שצברה הפסד של 112 מיליון דולר מאז הקמתה, מזהה באמצעות טכנולוגיית ריקון (Recon), המבוססת על כלי מחשוב מתקדמים, את פרופיל הניאו-אנטיגנים שמתפתחים מהטיפול הספציפי של החולה. הטיפול מבוסס על הוצאות תאי המערכת החיסונית מסוג T מגופו של החולה, הנדסה גנטית שלהם כך שיזהו את האנטיגנים החדשים - כלומר את המוטציות הספציפיות של הגידול הסרטני - והכנסתן בחזרה לגוף החולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker