מגייסת בכל מחיר: לייפוייב מציעה את המניה ב-16% הנחה בתוספת אופציות

תשלם דמי הפצה של 8.5%; התמורה הצפויה - 2 מיליון שקל - נמוכה מעלות שכרם של חיים רמון ומישל אפרגן

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

לייפוייב, חברת הביומד העוסקת בפיתוח מכשור לטיפול בפצעים כרוניים, פירסמה היום הצעת מדף לגיוס הון מהציבור בסך כ-2 מיליון שקל בהנפקת מניות ואופציות. החברה נוקבת במחיר של 2.02 שקלים למניה ומוסיפה אופציה מסדרה 2 ללא תמורה לכל מניה. השווי האפקטיבי של אופציה המחושב על פי מודל בלק אנד שולץ ועומד על 1.07 שקלים.  מניית החברה יורדת בשעה זאת ב-16%.

כמו כן, חברת סטרייב קפיטל, מפיצת ההנפקה, גוזרת קופון נאה מאחר ועמלות ההפצה להן היא זכאית מסתכמות בשיעור של כ-8.5%, או כ-200 אלף שקל -  המשולמים מהתמורה שתתקבל. כן יוקצו למפיץ כ-75 אלף כתבי אופציה.

חיים רמוןצילום: אלון רון

מחיר המימוש של אופציות מסדרה 2 מסתכם בכ-2.2 שקלים, כלומר נכון לפתיחת המסחר בה נרשם הערך למניה של 2.42 שקלים, היו האופציות בתוך הכסף (מחיר מימוש נמוך ממחיר בשוק).. שווי האופציות המחושב מגלם סטיית תקן, המהווה מדד סיכון להשקעה במניה כ-50%.

ניירות הערך המוצעים בהנפקה מהווים כ-12% מהון המניות של החברה המנוהלת על ידי המנכ"ל, מישל אפרגן, וו"ר דירקטוריון, חיים רמון,  המשנה לראש הממשלה ויו"ר ההסתדרות לשעבר. שניהם עלו לחברה כ-2.5 מיליון שקל במהלך שנת 2010 - מתוך זה בסיס השכר הסתכם בכ-1 מיליון שקל. במהלך השנה האחרונה, איבדו המשקיעים כ-50% מהשקעתם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker