פשרה בין הבנקים לאינטרנט זהב: החברה תנהל מכרז למכירת בזק

עוד נקבע במסגרת הפשרה כי הבנקים לא יקיימו מכירה במהלך שלושת החודשים הקרובים ויקבלו נציגות של 4 דירקטורים בדירקטוריון יורוקום

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דורון תורג'מן
דורון תורג'מןצילום: עופר וקנין

הבנקים הנושים של יורוקום תקשורת - דיסקונט, הפועלים והבינלאומי - הגיעו לפשרה עם אינטרנט זהב באשר להליך מכירת השליטה בנכס המרכזי של החברה - קבוצת התקשורת בזק. זאת, לקראת הדיון שאמור להתקיים מחר (ד') בבית משפט המחוזי בתל אביב לגבי מכירת השליטה של אינטרנט זהב בחברת בי-קום לאחים נוימן.

יורוקום תקשורת חייבת לבנקים כ-1.6 מיליארד שקל, והיא מחזיקה בשעבוד על 55% ממניות אינטרנט זהב שמחזיקה ב-65% מבי-קום שמחזיקה ב-26.3% מבזק . בהתאם לכך, המנהלים המיוחדים עוה"ד פיני רובין (הפועלים), אמנון לורך (דיסקונט) ואורי גאון (הבינלאומי) מתנהלים כיום כבעלי שליטה ביורוקום תקשורת.

במסגרת הפשרה בין הצדדים סוכם כי אינטרנט זהב, המנוהלת על ידי דורון תורג'מן, תקיים הליך מכרז מסודר למכירת השליטה בבזק. זאת, באמצעות התקשרות עם בנק השקעות נוסף לבנק ההשקעות שאתו החברה עובדת כיום.

עוד נקבע במסגרת פשרה כי נציגי הבנקים ביורוקום יקבלו נציגות של 4 דירקטורים בדירקטוריון - גלעד שר, יהל שחר, יובל ברונשטיין ואילן כהן - במקום 5 דירקטורים שביקשו בהתחלה. בנוסף, המנהלים המיוחדים התחייבו כי לא ינהלו הליך למכירת אינטרנט זהב במשך שלושת החודשים הקרובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker