גולדמן סאקס מעלה את מחיר היעד של טבע: "השתנתה מקצה לקצה"

ביקור של אנליסטית הבנק האמריקאי בישראל, ג'יימי רובין, הסתיים באופטימיות - ומחיר היעד למניה של טבע הועלה ל-28 דולר - גבוה ב-16.7% ממחיר השוק ביום שישי ■ "טבע נהפכה מחברה מגיבה וחסרת כיוון לחברה שמנהליה פרו-אקטיביים ושיש לה מסלול ברור ומהיר להבראה"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל טבע, קאר שולץ
מנכ"ל טבע, קאר שולץ

"שנה אחת בלבד חלפה, אך ההבדל משמעותי", אמרה ג'יימי רובין, אנליסטית בכירה בגולדמן סאקס, על טבע . רובין, שאינה חסידה מושבעת של טבע בשנים האחרונות, חזרה עמוסת רשמים חיוביים מביקורה בישראל בשבוע שעבר, והעלתה היום את מחיר היעד למניית החברה מ–25 ל–28 דולר למניה. כלומר, ב–16.7% יותר ממחיר השוק של החברה עם סגירת המסחר ביום שישי האחרון.

רובין השוותה את הביקור הנוכחי לביקור דומה שערכה ב–2017, שבו נפגשה עם ממלא מקום המנכ"ל, ד"ר יצחק פטרבורג. "טבע נהפכה מחברה מגיבה וחסרת כיוון לחברה שמנהליה פרו-אקטיביים ושיש לה מסלול ברור ומהיר להבראה", אמרה.

רובין מעריכה שהחברה תעלה שוב את תחזיותיה ל–2018 בשיחת הוועידה שתקיים באוגוסט, לאחר פרסום התוצאות הכספיות לרבעון השני של 2018, על בסיס העמידות הגבוהה מהתחזית של קופקסון לתחרות גנרית; ההתייצבות בשוק הגנרי האמריקאי; והעובדה שהתחזית ל–2018 מבוססת על ההערכה שתהיה תחרות למשאף לאסתמה ProAir. זאת, אף שחברת פריגו — שהיתה צפויה לשווק את הגרסה הגנרית למוצר — כבר לא צופה שתקבל את האישור לשיווקו ב–2018.

גורמים אלה, בשילוב עם פוטנציאל הצמיחה של התרופה המקורית אוסטדו (Austedo) שמיועדת לשתי התוויות — תסמונת כוריאה של מחלת הנטינגטון, ודיסקינזיה מאוחרת (הפרעה עצבית שמתבטאת בתנועות לא רצוניות כתוצאה משימוש בתרופות פסיכוטיות) — יגדילו להערכתה את EBITDA ואת תזרים המזומנים שלה, ויסייעו להקטנה מהירה יותר של החוב שלה. רובין סבורה שאוסטדו עדיין לא גירדה את הפוטנציאל של שוק הדיסקינזיה המאוחרת, ומעריכה שמכירות התרופה עשויות להיות גבוהות ממיליארד דולר. סיכוי נוסף להתפתחות חיובית שאינה גלומה במחיר היא השקה מוקדמת של התרופה Fremanezumab לטיפול במיגרנה. 

בהתבסס על ניתוח זה, מעריכה רובין שהרווח התפעולי התזרימי של טבע יהיה גבוה ב–200–250 מיליון דולר בשנה ב–2018 וב–2019, כך שטבע תוכל להשיג בקלות את היעד של הקטנת היחס בין החוב הפיננסי נטו שלה לרווח התפעולי התזרימי שלה לפחות מ–4 בסוף 2020. רובין מותירה בעינן את תחזיותיה ל–2018 ול–2019, אבל מייחסת להם מכפיל גבוה יותר כך, ומעלה את מחיר היעד למניית החברה מ–25 ל–28 דולר בהתבסס על העלאת מכפיל ה–EBITDA ב–2019 מ–10.0 ל–10.5.

להערכתה, מרגע שהמשקיעים ישתכנעו שטבע מסוגלת להקטין את יחס החוב הפיננסי ל–EBITDA מתחת ל–4, תרחיש שלהערכתה סביר במחצית השנייה של 2019, השוק יחזור לתמחר את טבע לפי מכפיל רווח, מצב שמגלם פוטנציאל לעלייה משמעותית של מחיר המניה בטווח הארוך.

רובין מציינת שהביטחון של הנהלת טבע בדבר סיכוייה של חברת סלטריון הדרום קוריאנית, קבלנית הייצור של התרופה למיגרנה, לעבור את הבדיקה החוזרת של FDA, מבוסס על התקשורת הצמודה של טבע עם סלטריון והנוכחות הפיזית של נציגיה בדרום קוריאה, שמשוכנעים שכל הסוגיות שעלו במכתב האזהרה שקיבלה סלטריון מ–FDA, נפתרו.

טבע צופה שתשיק את התרופה שלה למיגרנה עד ספטמבר 2018, ובכך תגיע לשוק עם התרופה Galcanezumab של החברה האמריקאית איליי לילי. טבע מעריכה שהיתרונות הגלומים בעובדה שהתרופה שלה תינתן בהזרקה אחת לרבעון, בעוד התרופות של מתחריה ניתנות בהזרקה חודשית — ינטרלו את החיסרון היחסי שלה שנובע מכך שהחברה לא תסיים את הפיתוח של מזרק להזרקה עצמית עד 2020.

רובין מעריכה שהמכירות של Fremanezumab, התרופה של טבע למיגרנה, יגיעו ל–200 מיליון דולר ב–2019 ויצמחו ל–500 מיליון דולר ב–2020, בהשוואה להערכות שלפיהן התרופה הראשונה בשוק Aimovig של אמג'ן תגיע למכירות של 570 מיליון דולר ב–2019 ו–1.05 מיליארד דולר ב–2020.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker