שרשרת החילופים במגזר החיפושים נמשכת: אבי גפן ימונה למנכ"ל ישראמקו

גפן יחליף את המנכ"ל היוצא יוסי לוי - שיעבור לכהן כמנכ"ל שמן חיפושי נפט של בן זקן ולייבויביץ'

ליאור זנו

אבי גפן, לשעבר מנכ"ל איזי אנרגיה, ימונה למנכ"ל חברת חיפושי הנפט ישראמקו שבשליטת קובי מימון וחיים צוף,  כך הודיעה ישראמקו לבורסה. גפן יחליף את המנכ"ל הוותיק יוסי לוי שעזב את התפקיד בתחילת מרץ, לאחר כ-20 שנים בחברה ועבר לכהן כמנכ"ל חברת חיפושי הגז "שמן" של ג'קי בן זקן וחיים לייבוביץ'.

מינוי זה מצטרף לשרשרת חילופי מנכ"לי בחברות החיפושים הישראליות במתבצע לאחרונה, כאשר בשבוע שעבר מונה יוסי אבו למנכ"ל דלק קידוחים במקומו של צביקה גרינפלד שעבר לשותפה הקטנה במאגר הגז הטבעי "תמר" אלון חיפושי גז. את גפן עצמו החליף כמנכ"ל איזי אנרגיה בנו של בעל השליטה בחברה - אורן זהבי.

קובי מימוןצילום: מוטי קמחי

גפן היה בעברו סמנכ"ל בפועלים שוקי הון ומ-2002 הוא מכהן גם גם כמנכ"ל חברת גרא בית השקעות. ישראמקו הינה שותפות חיפושי הגז המחזיקה ב-28% ממאגר "תמר" המוכח, שאמור לספק את צרכי הגז של מדינת ישראל ב-20 השנים הקרובות ולהתחיל להפיק ב-2014- אם יעמדו השותפות בלוחות הזמנים. לפתחו של גפן אתגר סגירת המימון הפיננסי לפרויקט מול דויטשה בנק.

איזי אנרגיה, המפעילה תחנות דלק בארה"ב, הציגה לפני כשנה כוונה להיכנס לתחום החיפושים, והגישה יחד עם רציו בקשה לקבלת רישיון "חוף", אך אלו נדחו על ידי הממונה על חיפושי הנפט מכיון שלא עמדו בדרישות המינימליות. איזי אנרגיה פועלת לאיתור, רכישה והפעלה של מקבצי תחנות דלק בארה"ב וזה היה לה ניסיון ראשון לכניסה לתחום החיפושים בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker