ורינט מכה את התחזיות - ומדווחת על רווח נקי של 118 מיליון דולר

החברה הבת של קומברס מספקת תחזית ל-2011: שיפור של 8% במכירות ל-785 מיליון דולר

ואדים סבידרסקי

ורינט, החברת הבת של קומברס (55%) המתמחה בתחום ניתוח הקלטות קול ווידאו לאפליקציות ביטחוניות והנסחרת בנאסד"ק, פירסמה אמש את דו"חותיה הכספיים המסכמים את שנת פעילותה העסקית 2010. תוצאות החברה השנתיות שופרו בשורת ההכנסות מנגד לצמצום ברווחיות, אך מכים את תחזיות האנליסטים אשר סיפקה סוכנות מידע פיננסי, בלומברג. בסיכום הרבעוני מציגה החברה צמיחה בכל הפרמטרים. לאחר הדיווח של החברה בתום שעות המסחר בוול סטריט, עלתה המניה בתגובה בכ-1.6% במסגרת המסחר בשלב הנעילה.

ההכנסות השנתיות של החברה הסתכמו בכ-726.8 מיליון דולר - 3.3% יותר לעומת אשתקד ומעל לצפי האנליסטים להכנסות של 702.7 מיליון דולר בלבד. בשורה התחתונה, דיווחה החברה על ירידה של 1% ברווח נקי מתואם על בסיס Non-GAAP בהשוואה לשנה מקבילה אשר הסתכם בכ-118.3 מיליון דולר - מעל לצפי האנליסטים לרווח מתואם של 110.4 מיליון דולר. הרווח הנקי השנתי למניה אחת הסתכם בכ-2.79 דולר כאשר בשוק חזו רווח של 2.45 דולר בלבד.

יחד עם זאת, הרווח התפעולי אשר נבע מפעילותה השוטפת של החברה על בסיס מתואם הסתכם ירד בשנת 2010 בכ-5.6% בהשוואה לשנת 2009 לסך 184.6 מיליון דולר. כמו כן, החברה דיווחה על תזרים מזומנים חיובי מפעילותה השוטפת בסך כ-70.5 מיליון דולר אך נמוך בכ-30% לעומת התזרים בשנה אשתקד.

גם בסיכום הרבעוני, הציגה החברה גידול בהכנסותיה אשר הסתכמו בכ-186.8 מיליון דולר - 8% יותר לעומת אשתקד ומעל לצפי האנליסטים להכנסות של 184 מיליון דולר. בשורה התחתונה, דיווחה החברה על רווח נקי מתואם רבעוני של 29 מיליון דולר - 70% יותר מהרווח ברבעון האחרון של 2009 ומעל לצפי לרווח של 15 מיליון דולר בלבד. הרווח התפעולי הרבעוני עלה מ-38.6 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2009 ל-42.9 מיליון דולר ברבעון האחרון ועל בסיס מתואם.

כמו כן, סיפקה הנהלת החברה את תחזיתה לשנה הנוכחית ועל פיה צופה כי הכנסות ורינט השנתיות יגדלו בכ-7%-8% בהשוואה לשנה שעברה - כלומר לסך כ-785 מיליון דולר. בנוסף, יעד החברה לשולי רווח תפעולי מסתכם מעל ל-20% על בסיס Non-GAAP אולם בטווח הנמוך. בחברה מציינים כי לא מספקים את התחזית לרבעון הקרוב מאחר והתחום בו פועלת מאופיין בהשפעות עונתיות כך שצפויות תוצאות נמוכות יותר ברבעון הנוכחי בהשוואה לקודם המדווח ואינן ברי השוואה.

לדברי דן בודנר, נשיא ומנכ"ל ורינט: "סיימנו את השנה עם ביצועים חזקים ואנו שבעי רצון מהתוצאות של הרבעון הרביעי אשר לדעתנו, משקפים את מובילותינו בתחום ה-Actionable Intelligence. אנו מאמינים כי ורינט ממוצבת היטב להמשך צמיחה והצלחה בשוק האופטימיזציה של כוח העבודה ובשוק המודיעין הביטחוני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker