עסקת בריטיש-מליסרון תושלם בשבוע הבא

מגדל: "מעדיפים להגדיל משקל ההחזקה בבריטיש על חשבון מליסרון"

ליאור זנו

עסקת הנדל"ן לפיה תרכוש חברת הנדל"ן המניב, מליסרון, את בריטיש ישראל ותהפוך לקבוצת הקניונים הגדולה לישראל, צפויה להתבצע סופית בשבוע הבא. אסיפת בעלי המניות של בריטיש אישרה את העסקה, ובכך השלימה את כל התנאים המתלים.

לפני כחודשיים אישרה רשות ההגבלים העסקיים את רכישתם של 71% מבריטיש ישראל מידי המיליארדרים ליאו נואי ופויו זבלודוביץ' על ידי מליסרון ואחים עופר השקעות, שבשליטת משפחת עופר, תמורת 1.7 מיליארד שקל.

הממונה על ההגבלים אישרה את העסקה בכפוף לכמה תנאים מתלים, הכוללים חובת מכירה של נכסים על ידי החברה הממוזגת. הפשרה שהתגבשה בין הממונה לחברות אושרה בידי בעלי המניות הלא נגועים אתמול.

סיומה הצפוי של העסקה בשבוע הבא יהיה סיומו של תהליך ארוך של מספר חודשים שכלל בחינה מדוקדקת מול שוכרים, בעלי נכסים ונציגיהם, כמו גם של החברות עצמן.

אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של מגדל שוקי הון, מעריך בעקבות ההודעה כי "לאור קצב הצמיחה של בריטיש, בתוספת הלחץ השלילי הצפוי על מניית מליסרון לקראת המיזוג והאפשרות לשינויי יחסי ההחלפה או המחיר במזומן עבור מניות הציבור בבריטיש, מעדיפים להגדיל משקל ההחזקה בבריטיש על חשבון מליסרון".

ליאורה עופר, יו"ר מליסרון אמרה היום כי "לבריטיש ומליסרון יחד יהיה פיזור ופריסה של קניונים ונכסים מניבים בכל הארץ. אחזקות בריטיש בפארקים לתעשייה עתירת ידע ומשרדים מגוונים את אחזקות מליסרון".

קניון
צילום: ניר כפרי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker