אלביט מערכות תספק מערכות ארטילריה ב 24 מיליון דולר למדינה באפריקה

אלביט מערכות קוטפת את הפרי הראשון מרכישתה של חברת סולתם מידי קבוצת מיקאל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
יורם גביזון

חברת אלביט מערכות קוטפת את הפרי הראשון מרכישתה של חברת סולתם מידי קבוצת מיקאל.
סולתם זכתה בחוזה להספקת מערכות ארטילריה מתנייעות וציוד נלווה למדינה באפריקה תמורת 24 מיליון דולר. ההספקה תבוצע בשנתים הקרובות.

סולתם תספק ללקוח האפריקאי, מלבד מערכות ארטילריה מתנייעות מסוג ATMOS, גם קרונות פיקוד מערכות תצפית והרכשת מטרות מערכות בקרת אש ושליטה ובקרה וכן תהיה אחראית להדרכת המשתמשים ולתחזוקת המערכות בתקופת הפרויקט.

יוסי אקרמןצילום: עופר וקנין

בצלאל מכליס, מנכ"ל חטיבת יבשה ותקשו"ב, ציין שהחוזה מדגיש את הערך הסינרגטי הגבוה שקיים בין פעילויות היבשה השונות בקבוצת אלביט שמאפשר לספק ללקוח פתרון כולל שמשלב בין מערכות הארטילריה של סולתם לבין היכולות האלקטרוניות של אלביט מערכות ונותן מענה לביקוש הגובר למערכות ניידות לארטילריה.

אלביט מערכות רכשה באוקטובר 2010 את חברת סולתם שמתמחה בפיתוח מערכות ארטילריה כחלק מעסקה לרכישת 3 חברות :סולתם, סיימר ואיי.טי.אל תמורת 72 מיליון דולר נטו.

הכניסה לייצור מערכות נשק כמו תותחים ומרגמות נעשתה בתגובה לביקוש הגובר למערכות תחמושת מתוחכמות באמצעות שילוב יכולות שליטה ובקרה וכמענה למגמה של יצרניות מערכות צבאיות לתחום האלקטרוניקה הצבאית שהוא ליבת פעילותה של אלביט מערכות.

יוסי אקרמן, מנכ"ל אלביט מערכות, הגדיר בכנס שוק ההון שנערך במחצית מארס 2011 שאחד ממנועי הצמיחה של החברה יהיה תחום הסגירה המהירה של מעגלים שמתבטאית בזיהוי איכון וטיפול במטרה במשך דקות ספורות תחת ארגון אחד כולל שימוש בחימוש חכם וארטילריה בעקבות רכישת סולתת הישראלית ו Ares מברזיל.

אלביט מערכות הרויחה 44 מיליון דולר במחזור של 799 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2010 בהשוואה לרווח של 54 מיליון דולר במחזור של 715 מיליון דולר ברבעון המקביל לו ב-2009. ההון העצמי של אלביט מערכות מסתכם במיליארד דולר ומממן 28% מנכסיה ושווי השוק של החברה הוא 2.4 מיליארד דולר בעקבות ירידה של 18% ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker