הגז המצרי חוזר: אספקת הגז ממצרים תחודש מחר

EMG הודיעה ללקוחות כי הזרמת הגז תחודש בהדרגה בעקבות סיום תיקון הצינור בסיני ■ הזרמת הגז הטבעי לישראל הופסקה ב-5 בפברואר בעקבות פגיעה חבלנית בתחנת מדידה כ-30 ק"מ מן התשתית לישראל ■ לפני שבועיים דיווחה EMG על דחייה נוספת במועד חידוש ההזרמה - אך לא עמדה בתאריך זה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

אספקת הגז הטבעי ממצרים תחודש בהדרגה החל ממחר (ב') - כך נודע ל-TheMarker. ספקית הגז המצרית EMG הודיעה בשעה האחרונה ללקוחותיה בישראל כי חברת הגז המצרית EGAS תחל בהזרמת הגז לישראל לאחר שזו הושבתה ב-5 בפברואר בעקבות חבלה בצינור הגז למצרים.

בהודעה נמסר כי עבודות תיקון הצינור הסתיימו וכי ההזרמה תחודש באופן הדרגתי תוך בחינה שוטפת של תקינות המערכות.

הזרמת הגז הטבעי לישראל הופסקה ב-5 בפברואר בעקבות פגיעה חבלנית בתחנת מדידה שלאורך צנרת הגז לירדן, הממוקמת בחצי האי סיני, כ-30 ק"מ מן התשתית לישראל. חברת הגז המצרית EGAS החליטה אז על השבתת מערכת ההולכה כולה, וחידוש הזרמת הגז לישראל אמור היה להתבצע בתוך ימים. בחלוף מספר ימים דיווחה EMG כי החידוש יבוצע עד ה-17 בפברואר. ואולם אז הודיעה EGAS כי השלכות הפגיעה בצנרת ניכרות גם בתשתית המקבילה המוליכה את הגז לישראל - ודחתה את מועד הזרמת הגז לסוף פברואר.

לפני שבועיים דיווחה EMG על דחייה נוספת במועד חידוש ההזרמה - אך לא עמדה גם בתאריך זה, ובעלי מניותיה פנו לממשלות ארה"ב ותאילנד בבקשה ללחוץ על המצרים לחדש את ההזרמה. EMG מספקת 45% מן הגז הטבעי שבשימוש בחברת החשמל - וכן מספקת את הגז למפעל נשר ברמלה. בשבועות הקרובים אמורה EMG לספק גם את הגז הטבעי לבתי הזיקוק בחיפה (בז"ן).

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker