אטריום סיימה את 2010 ברווח נקי של 112.4 מיליון יורו לעומת הפסד של 438.5 מיליון יורו

רוחה לוין: "אנו יכולים לרכוש נכסים בהיקף של פי 2 לעומת המזומנים שיש לנו לפני גיוס מחדש"

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל"ן אטריום ריאל אסטייטס, שבשליטת קבוצת גלוב של חיים כצמן ודורי סגל וקרן השקעות בנדל"ן של סיטי גרופ, מתכננת לנצל את קופת המזומנים הדשנה שלה (כ-350 מיליון יורו) בכדי לנצל את ההזדמנויות שנוצרו בעקבות המשבר בשווקי הנדל"ן מרכז ומזרח אירופה.

לפי בלומברג, לאטריום - המנוהלת על ידי רוחה לוין, ופועלת בעיקר בהחזקה, ניהול והשכרה של מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים - האפשרות לביצוע 2 עסקות בנדל"ן מניב בפולין. אטריום נסחרת בבורסות וינה ואמסטרדם לפי שווי שוק של כ- 1.7 מיליארד יורו, ומחזיקה נכסים בעיקר ברחבי פולין, רוסיה, צ'כיה ועוד. "אנחנו יכולים לרכוש נכסים בהיקף של פי 2 לעומת המזומנים שיש לנו בקופה, לפני שנצטרך לגייס הון מחדש", סיפרה לוין לבלומברג. "אנחנו מדברים על השקעה של מאות מיליוני יורו".

בתוך כך, פירסמה אטריום תוצאות משופרות לרבעון הרביעי ולשנת 2010 כולה. החברה סיימה את 2010 עם גידול של כ-11% בהכנסות תפעוליות נטו (ה-NOI) לכ-134.5 מיליון יורו. ה-N.O.I מנכסים זהים (Like for Like), כלומר נכסים שניתנים להשוואה על בסיס השוואה דומה, עלה ב-2010 בכ-8.9% לעומת 2009. בשורה התחתונה הרווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם ב-2010 בכ-112.4 מיליון יורו - לעומת הפסד של כ-438.5 מיליון יורו. בעקבות התוצאות החברה תחלק דיבידנד של כ-53 מיליון יורו.

החברה נהנית מאיתנות פיננסית חזקה מאוד, כשיתרת החוב שלה ירדה מ-659 מיליון יורו בסוף 2009 לכ-425.2 מיליון יורו נכון לסוף 2010. החוב נטו לסך מאזן (LTV) עמד על שיעור של 2.4%. כמו כן, שיעור התפוסה בנכסי החברה עלה לכ-94.7% לעומת 94.0% אשתקד בשנת 2009.

אטריום מצויה בימים אלה במרכז העימות בין הבעלים הקודמים שלה יוליוס מיינל, לראשי גזית גלוב שהגישו תביעות הדדיות אחד נגד השני במיליארדי יורו, ומאשימים כל אחד את משנהו על ניהול לא תקין של החברה.

רחל לוין, ציינה עם פרסום הדו"חות, כי "העובדה שאנו מדווחים על תוצאות תפעוליות כה חזקות עם שיפור הן ברווח והן בתזרים המזומנים מהווים עדות להצלחת מאמצנו בשנתיים האחרונות לייצוב החברה ויישום מיומניות ניהול הנכסים שלנו בפורטפוליו. אני מרוצה במיוחד מהצמיחה המתמשכת בהכנסות מנכסים זהים אשר עלו בכ-9% ויחד עם רמות תפוסה של מעל 94% ממקמים אותנו בעמדה טובה בשוק המתאושש.

"בכוונתנו לבצע רכישות נוספות בשווקי הפעילות המרכזיים שלנו, בדומה לאלה עליהם דיווחנו לאחרונה, Promenada בפולין, ואנו פועלים על מנת להשיג צמיחה באמצעות שימוש במצבת המזומנים האיתנה שלנו ברכישות נוספות", אמרה לוין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker