רציו ערערה לעליון על ביטול הבוררות: "גלובוס עטתה תחפושת של קורבן בעוד היא התוקפן האלים"

לפני כחצי שנה ביקשה גלובוס לבטל הסכם הבוררות עם רציו בטענה כי לנדאו עירב בסכסוך את מאיר אברג'יל

הילה רז
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת חיפושי הגז והנפט הפרטית רציו הגישה היום לבית המשפט העליון בקשת רשות לערער על פסק הדין שביטל לפני כחודש את הסכם הפנייה לבוררות שערכה עם חברת הקבלנות גלובוס של שלמה שוקרון. הסכם הבוררות בוטל לאחר שנערך תוך מעורבות של אנשי העולם התחתון, בהם מאיר אברג'יל, שלום דומרני ואדם שכונה "יחזקאל הגרוזיני".

לטענת רציו בערעור שהגישה כתוצאה מפסק הדין "יוצא החוטא נשכר...גלובוס עטתה על עצמה תחפושת של קורבן בה בשעה שהיא התוקפן האלים".

רציו סבורה כי "גלובוס לא חששה, לא אוימה, לא נכפתה ולא אולצה לעשות דבר בניגוד לרצונה, עד כי בטענותיה התהפכו היוצרות ממש; גלובוס עשתה שימוש ציני בהליכי בית המשפט וניצלה כללים משפטיים שאינם רלוונטיים לעניין הכל על מנת להשיג את התוצאה הפסולה שבה היא מעוניינת".

לפני כחצי שנה פנתה גלובוס לבית המשפט בבקשה לביטול הסכם הבוררות שנערך עם רציו בטענה כי אחד הבעלים של רציו, יגאל לנדאו, המחזיק גם בשליטה בבנק אגוד, עירב בסכסוך את ראש ארגון הפשיעה מאיר אברג'יל.

הסכסוך בין גלובוס לרציו החל ב-2005, אז ביקשה שותפות רציו לצאת לגיוס הון בבורסה. גלובוס, שהחזיקה בכ-10% ממניות השותפות, סירבה לצאת לגיוס ההון אלא אם יכוסו הפסדיה באותה התקופה ויובטחו השקעותיה. באפריל 2005 נחתם הסכם בין גלובוס לחברת רציו הפרטית, שלפיו רציו תקצה 15% ממניותיה לגלובוס, ותשלם לחברה 2,000 דולר בחודש כ"דמי ייעוץ בנושא קשרי משקיעים ובעלי יחידות".

לטענת שוקרון, לאחר חתימת ההסכם הוא נפגש עם ליגד רוטלוי, מבעלי השליטה ברציו. בפגישה זו, לשיטת שוקרון, התחייב כלפיו רוטלוי כי רציו תשלם לו 4.5 מיליון שקל בעבור הסכמתו לאשר את ההנפקה. בתמורה התחייב שוקרון להצביע בהתאם להחלטה של רציו. לטענת שוקרון, רציו לא עמדה בהסכם והכספים לא שולמו לו. רציו טענה בתשובתה כי הסיבה היחידה לבקשת גלובוס לביטול הבוררות היא העלייה המסחררת בשוויה של שותפות רציו מאז שהחלה הבוררות, והעובדה שאינו יכול ליהנות מעלייה זו.

לטענת רציו המיוצגת בערעור על ידי משרד זליגמן ושות' וע"ד רובי בכר, "בית המשפט קמא ביטל הליכי בוררות כשרים, מאוזנים ואובייקטיביים אשר לא נפל בהם רבב; הליכי בוררות המתנהלים בפני בורר כשיר, לגיטימי, הוגן ואובייקטיבי". החברה מוסיפה כי במועד חתימת הסכם הבוררות בין הצדדים נסחרו יחידות ההשתתפות בשותפות רציו בשווי כולל של 2.6 מליון שקל.

כיום, עומד שווין של על כ-4 מיליארד שקל. גלובוס, גורסת רציו, חששה כי לאור העלייה הדרמטית בשוויה של רציו, היא עשתה מקח טעות, כי שווי זה ייקבע לפי מועד "החיתוך" שבו נחתם ההסכם - 1.1.2008 - שהוא שווי נמוך בהרבה מהשווי האפשרי של רציו היום ולכן גלובוס נחושה לבטל את הסכם הבוררות.

עו"ד בועז בן צור המייצג את גלובוס מסר בתגובה "מוטב יהיה שרציו תקיים את התחייבויותיה, למרות שקשה עליה הדבר, חלף העלאת טענות סרק".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker