גיא ארז
גיא ארז

קצת יותר משנה לאחר שעלתה על רדאר המשקיעים בעקבות מכירת מובילאיי – חברת פורסייט זוכה לתפיחה משמעותית על השכם מצד הגופים המוסדיים, ומשלימה גיוס של 45 מיליון שקל בתוך פחות משבוע.

מפתחת המערכת למניעת תאונות דרכים הנס ציונית דיווחה הבוקר כי גייסה 25 מיליון שקל, מהם גיוס של כ-14.75 מיליון שקל מ מיטב דש (שתחזיק במצטבר בכ-5.5% ממניות החברה) וכ-5 מיליון שקל מ פסגות (1.85%). גיוס זה מצטרף לגיוס מחברת הביטוח הראל שבוצע ביום חמישי שעבר, בהיקף של 20 מיליון שקל (8%).

זהו סכום גיוס משמעותיים עבור פורסייט, המנוהלת על ידי חיים סיבוני (32.6% דרך חברת מגנא). במהלך מארס אשתקד, ובדחיפת מכירת מוביאיי ל אינטל , גייסה החברה סכום דומה ממספר משקיעים פרטיים, שאפשר לה להגדיל משמעותית את מספר העובדים שלה, לפתח את מערכת ה-ADAS שלה ולבצע מספר פיילוטים.

בעקבות העניין הגובר בתחום בשנה שעברה, מניית פורסייט הציגה זינוק יוצא דופן של עד 400%, ואף חצתה שווי של 800 מיליון שקל במאי 2017. מאז אותו שיא צללה מניית החברה, שלא הציגה התקדמות עסקית משמעותית בשנה שחלפה – ולאחר רישום כפול שביצעה בבורסת הנאסד"ק, החלה מניית החברה בקריסה של כ-70% - וחזרה אל שווייה לפני ה"באזז". זאת, עד לפני שבועיים.

באמצע יוני הודיעה פורסייט על ההתפתחות המשמעותית ביותר שלה עד כה – מכירה ראשונה של אבטיפוס של מערכת הראייה הממוחשבת אותה פיתחה, לחטיבת המשאיות של יצרן רכבים אירופי. גודל ההישג של החברה, לא פחות מהסכום שגויס, הוא שימוש של היצרן במערכת, שעשוי להוביל למכירה עתידית, לו ולחברות נוספות. הפלוס הנוסף הוא כמובן גם יכולתה של החברה לשפר את המוצר בהתאם לדרישות הלקוח.

מכירת האבטיפוס לחטיבת המשאיות של יצרן הרכבים תניב משוב מהרוכשת, שיאפשר את לימוד המאפיינים והדרישות הרלוונטיות למערכת. בכוונת החברה להרחיב את המודעות לפתרונות שהיא מציעה, לפנות ללקוחות פוטנציאליים ולהרחיב את נוכחותה אצל יצרני הרכב וספקי המשנה על ידי מכירת מערכות אבטיפוס נוספות.

גיוס ההון מטעם הגופים המוסדיים הוא חותמת כשרות משמעותית עבור החברה. הגיוס שעליו הודיעה היום - מטעם מיטב דש ופסגות - החל בשבוע שעבר, ובשל כך מתבצע לפי מחיר מניה של 2.05 שקל, כ-18% פחות ממחיר הבסיס שלה הבוקר, כך ששני הגופים כבר מורווחים "על הנייר". כמו כן, משתתפי הגיוס העדכני יקבלו כ-22 מיליון אופציות, במחיר מימוש של 80 סנט למניה (מניות החברה נסחרות בנאסד"ק בתעודת ADS המייצגות 5 מניות; תעודת ADS נסחרת כיום במחיר של 3.4 דולר). מניית החברה מטפסת היום בכ-1.4% ומשלימה זינוק של 28% החודש, לשווי שוק של כ-280 מיליון שקל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker