תשואה 10 מבקשת לאשר הסדר נושים: המנכ"ל ויצמן שירי יסיים את תפקידו ויוקם תאגיד חדש

בעקבות דרישת בעלי האג"ח הסכימה החברה להחליף את שירי ולמנות במקומו מנכ"ל שהם יאשרו

הילה רז
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחזיקי האג"ח של חברת תשואה 10 הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה דחופה להורות על כינוס אסיפת נושים של החברה לצורך אישור הסדר. מהבקשה עולה כי מחזיקי האג"ח דורשים להדיח את המנכ"ל ויצמן שירי, ולמנות במקומו מנכ"ל שזהותו תאושר על ידי מחזיקי האג"ח.

בבקשה שהגיש עו"ד אהוד גינדס ממשרד גולדבלט, גינדס, יריב המייצג את החברה נכתב כי "כחלק משיתוף הפעולה עם מחזיקי האג"ח, תשואה 10 מסכימה לדרישה כי שירי יסיים את תפקידו, וכן לכך שיהודה מימון מונה למנכ"ל החברה".

מחזיקי האג"ח דרשו עוד כי משרד עורכי הדין מ. פירון ועו"ד דן אלון, באי כוחן של נציגויות מחזיקי האג"ח, ימונו כיועצים משפטיים של החברה, ויועברו לידיהם סמכויותיו של שירי כאדמיניסטרטור של החברות הבנות ברומניה. לחלופין, מבקשת החברה כי יוענק לבא הכוח של נציגויות מחזיקי האג"ח יפויי כוח לפעול בקשר עם נכסי החברה הרומנית. תשואה 10 מציינת כי הסכימה לדרישה זו.

תשואה 10 עוסקת בייזום, רכישה, ניהול והשכרה של נדל"ן ובמסחר ברומניה ובישראל. החברה החזיקה בנכסי נדל"ן, שיועדו לבנייה ברומניה ושמומנו בידי הלוואות מבנקים. היא הפכה לחברה ציבורית ב-94', כאשר ב-2007 הנפיקה החברה שתי סדרות של אג"ח. סדרה א' נושאת ריבית שנתית קבועה של 7% וסדרה ב' נושאת ריבית שנתית של 2.5% בשנה.

הדו"חות של תשואה לרבעון השלישי מלמדים כי לחברה הפסד של 16 מיליון שקל. הוצאות המימון נטו שלה הסתכמו ב-11 מיליון שקל ומחזור הפעילות שלה היה 245 אלף שקל בלבד. לתשואה 10 יש הון שלילי חוזר בסך 69 מיליון שקל והיא חייבת למחזיקי שתי סדרות האג"ח יחד 67.3 מיליון שקל. יתרת חובה לספקים בגין שירותים שקיבלה מסתכמת בכ-200 מיליון שקל.

לחברה יש זכויות בנייה של נכס בבאר שבע, קרקע להקמת בנייני משרדים בבוקרשט, וכן קרקע להקמת שני בניינים רבי קומות בבוקרשט. על חלק מהנכסים במסגרת העסקות רובצת משכנתא לבנקים ברומניה. החברה חייבת לבנק לאומי 1.6 מיליון שקל, כשחוב זה מובטח לבנק באמצעות משכנתא הרובצת על הנכס בבאר שבע.

לפי מתווה הסדר הנושים שאושר בידי מחזיקי סדרה א' ברוב מיוחד, יועברו כל הנכסים וההתחייבויות של תשואה 10 לתאגיד חדש שיוקם ולמחזיקי האג"ח יוקצו מניות בחברה שיקנו להם את מלוא האחזקות בחברה, למעט שיעור זניח שייוותר בידי בעלי המניות.

מניות התאגיד החדש יוחזקו בידי נאמן שיביא למימוש נכסים. תשואה 10 מבקשת למנות את עו"ד גיא גיסין כנאמן לשם גיבוש ההסדר המוצע ופיקוח על קיומו לאחר שיאושר בידי בית המשפט.

גיסין יפעל למכירת נכסי החברה שתהפוך לשלד בורסאי. מימוש נכסי החברה, לפי ההצעה, יושלם בתוך ארבע שנים, אך לגיסין יש אפשרות לבקש הארכה לפי הצורך מבית המשפט.

שירי התחייב להזרים את יתרת חובו האישי לאחר קיזוז הסכומים המגיעים לו. לפי הבקשה, מחזיקי אג"ח סדרה ב' אישרו את הצעת ההסדר, אך החלטתם לא התקבלה ברוב קולות כהחלטה מיוחדת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker