טבע חתמה על הסכם פשרה עם קוביסט במשפט על תרופה בשווי 600 מיליון דולר

על פי הסכם הפשרה בין שתי החברות, נתנה קוביסט היתר לטבע לשווק גרסה גנרית של התרופה החל מיוני 2018,

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת טבע חתמה על הסכם פשרה עם חברת Cubist בנוגע לתביעה שהגישה נגד טבע  בפברואר 2009 במטרה לאשר גרסה גנרית לתרופה Cubicin, תוך שהיא מערערת על תוקפו של הפטנט שמגן על התרופה עד לספטמבר 2019.

על פי הסכם הפשרה בין שתי החברות, נתנה קוביסט היתר לטבע לשווק גרסה גנרית של התרופה החל מיוני 2018, אם תקבל קוביסט הארכה של הפטנט ב 6 חודשים או בדצמבר 2017 אם הפטנט של קוביסט לא יוארך ב 6 חודשים בגין הוכחת יעילות השימוש בו בילדים.

אם לא די בכך, טבע התחייבה לרכוש את החומר הפעיל של התרופה מידי קוביסט באופן שיצמצם את הרווח לטבע משיווק התרופה בבלעדיות במשך 6 חודשי ההסכם. קוביצין, המוצר היחיד המאושר של קוביסט, היא תרופה אנטיביוטית שניתנת בעירוי לטיפול בזיהומי עור.

מכירותיה של קוביצין בארה"ב הסתכמו ב 600 מיליון דולר ב 2010 , כלומר גידול של 14% בהשוואה ל 2009. ההסכם שמקנה לטבע בלעדיות מקסימלית של 6 חודשים לטבע ורק החל בדצמבר 2017 ומבלי שתוכל לנצל את כושר הייצור העצמי של החומר הפעיל בתרופה נחשב כטוב לקוביסט ולפחות טוב לטבע ומעיד ככל הנראה שהניסיון של טבע לאתגר את הפטנטים המגנים על התרופות לא התבסס על טיעונים חזקים.

צילום: תומר אפלבאום

קוביסט הגיבה להסרת האיום מעל התרופה היחידה שלה בעליה של 15.7% בפתיחת המסחר בנאסד"ק בעוד שמנית טבע נסחרה בעליה של 0.3% . מנית טבע ירדה ב 2.1% במחזור של 150 מיליון שקל
, גדול ב 37% מהמחזור הממוצע במניה ב-3 החודשים האחרונים, במסחר בת"א.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker