שלי נגד שרי: "הרדיו הציבורי מתבסס על כספי מדינה - טעות לתת עדיפות לרעיונות של בעלי הון"

יחימוביץ': שיתוף הפעולה בין שרי אריסון ובין קול ישראל פסול ביותר ופוגע בעצמאות השידור הציבורי

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' מותחת ביקורת חריפה על שיתוף הפעולה בין עמותות שרי אריסון ובין תחנת הרדיו קול ישראל ביום השידורים המתקיים היום (ג'), ובו משולבים ג'ינגלים וראיונות עם "יום המעשים הטובים" שיזמה אריסון.

לדברי יחימוביץ', "יום המעשים הטובים הוא המצאה פרטית שנהגתה בראשה של אריסון ואינו חג ממלכתי או יום אזכור רשמי שרשות השידור צריכה לציין. כוחו וחוסנו של השידור הציבורי הוא בכך שאין לו שום זיקה לבעלי הון ולאינטרסים כלכליים. זהו שידור שמתבסס על תשלום האגרה של הציבור ועל כספי מדינה ואל לו בשום פנים ואופן לתת עדיפות לרעיונות היחצ"נים של בעלי הון שונים".

שרי אריסון ביום מעשים טובים
3 מתוך 3 |
שרי אריסוןצילום: סיון פרג
1 מתוך 3 |
צילום: סיון פרג
2 מתוך 3 |
צילום: סיון פרג

יחימוביץ', המתמודדת על ראשות מפלגת "העבודה", הוסיפה כי "על רשות השידור מופעל ממילא לחץ מצד גורמים פוליטיים, והקשר הפסול עם שרי אריסון הוא תמוה משום שיוצא שמי שעומד בראש הרשות ממש מזמין על עצמו בנוסף גם לחצים של בעלי הון, שעה שאין שום הכרח בכך. אם קול ישראל מעוניין לתת פומבי למעשים טובים יש לו מספיק כח ויכולת עיתונאית משל עצמו, כגוף משדר חשוב ומרכזי, שלא להזדקק לשיתופי פעולה פסולים עם בעלי הון".

ח"כ יחימוביץ' הודיעה כי בכוונתה לעסוק בנושא זה בועדות הכנסת בתום הפגרה ולפעול לכך שמנהלי הרשות לא יוכלו לחזור על שנעשה היום.

שלי יחימוביץ'צילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker