אלקטרה תקים את קריית הממשלה בנתניה בהשקעה של כ-250 מיליון שקל

החברה זכתה במכרז לפרויקט שישתרע על שטח של כ-4 דונמים, כולל הקמה של מבנה בן עשר קומות מעל שלוש קומות תת-קרקעיות ■ החברה תקים ותתפעל את קריית הממשלה לתקופה של 25 שנה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הדמיה לקריית הממשלה בנתניה
הדמיה לקריית הממשלה בנתניה

אלקטרה , הנמנית על קבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, דיווחה היום (ה') כי זכתה במכרז של מינהל הדיור הממשלתי לפרויקט קריית הממשלה בנתניה בהשקעה כוללת של כ-250 מיליון שקל. החברה תממן, תתכנן, תקים ותתפעל את קריית הממשלה לתקופה של 25 שנה.

הקמת הפרויקט מתוכננת לתקופה של שלוש שנים, והוא יופעל במתכונת BOT (מימון, הקמה ותפעול), כאשר לאחר מכן הוא יופעל בזכיינות לתקופה של 22 שנה. זכייה זו מצטרפת לזכייה של אלקטרה בפרויקט BOT דומה להקמת מתחם מעונות סטודנטים באוניברסיטת בר אילן.

קריית הממשלה תוקם על מגרש בשדרות בן צבי בנתניה, על שטח של כ-4 דונם, ותכלול  מבנה בן שער קומות מעל לשלוש קומות תת-קרקעיות. משרדי הממשלה יכללו את נציבות מס הכנסה, משרדי מע"מ, משרד הבריאות, רשות האוכלוסין, שרות תעסוקה, משרד המשפטים, בית הדין הרבני, משרד הרווחה, משטרה, קליטת עליה, רשות הגביה וכן חדר עצורים ומעלית דיינים.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, הסביר כי הפרויקט תואם את תפיסת 'מחזור החיים' של אלקטרה, כלומר ליווי פרויקט "החל משלב הפיתוח של הרעיון, דרך המימון, הבנייה, ועד שירותי תפעול, תחזוקה וניהול לטווח הארוך. הקבוצה בוחנת כל העת התמודדותה בפרויקטים דומים נוספים כדי להרחיב את פעילות זרוע הזכיינות שלה".

אלקטרה, מהקבוצות הקבלניות הגדולות בישראל, נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-3.25 מיליארד שקל. הקבוצה פועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, שירות ואחזקה, פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום ומגזר הזכיינות.

בחודש שעבר פירסמה אלקטרה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון 2018, מהן עולה גידול של כ-10% בהכנסות הקבוצה לכ-1.54 מיליארד שקל. החברה סיימה את הרבעון עם גידול של כ-21.7% ברווח הנקי לכ-43.4 מיליון שקל, לצד צבר עבודות שהסתכם בכ-10.34 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker