ברן חתמה על מזכר הבנות עם חוף השנהב על פרויקט תשתית של 50 מיליון יורו

ברן, באמצעות החברה הבת אינטרנשיונל, תבצע פרויקט להקמת מערכות שאיבת מים ותשתיות הובלה, לצורך אספקת מי שתייה לעשרות כפרים במדינה ■ לחברה יש חוב פיננסי נטו של 58 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חוף השנהב
חוף השנהבצילום: רויטרס

חברת ההנדסה ברן חתמה על מזכר הבנות שעשוי לספק לה חמצן ולסייע לה בהתמודדות עם חוב פיננסי של 58 מיליון שקל. ברן, שבשליטת אלכסנדר נסיס (28.7%) ומאיר דור (20.1%), חתמה על מזכר הבנות עם משרד התשתיות והכלכלה של חוף השנהב.

ברן, באמצעות החברה הבת אינטרנשיונל, תבצע פרויקט של תכנון, רכש, הקמה וארגון חבילת מימון להקמת מערכות שאיבת מים ותשתיות הובלה, לצורך אספקת מי שתייה לעשרות כפרים במדינה. סכום הפרויקט 60-40 מיליון יורו, והקמתו תיארך 36-24 חודשים. ברן הדגישה שביצוע הפרויקט כפוף לסגירת חבילת המימון לפרויקט וחתימת הסכם מפורט בין ברן אינטרנשיונל לבין משרד התשתיות של חוף השנהב.

החברה הציגה ירידה של 40% בהכנסותיה ברבעון הראשון של 2018, לעומת הרבעון המקביל ב-2017, לרמה של 97 מיליון שקל, בעיקר בשל סיום הפרויקט לשיקום מתקן הדשנים של חברת רותם אמפרט נגב שבבעלותה המלאה של כיל, שנשרף ביוני 2015, וכן בשל ירידה חדה של 45% בהכנסותיה של ברן אינטרנשיונל ברבעון החולף, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017, לרמה של 51 מיליון שקל. זאת כתוצאה מסגירת פעילויות מפסידות בעיקר באמריקה הלטינית.

סיום פרויקט השיקום של מתקן הדשנים של כיל ייצר תלות של החברה בפרויקט להולכת מים והשקיה, במתכונת של עד מפתח שהיא מבצעת עבור חברת נטפים. הפרויקט כולל תכנון והקמה של מערכת הולכת מי השקיה ב-2 קווים נפרדים באורך של 61 ק"מ, תכנון והקמה של מתקנים לתפיסת מים ומערכות שאיבה, מאגרי מים תפעוליים ומערכות חשמל ובקרה. היקפו של הפרויקט, שהחל ביוני 2018, מגיע ל-90 מיליון דולר, ועל פי הערכות הקמתו תושלם ב-2019.

למרות הירידה החדה בהכנסותיה, שמרה ברן על רווח תפעולי של 2 מיליון שקל ועודף של 3.3 מיליון שקל בתזרים המזומנים ברבעון הראשון של 2018. זאת הודות לסגירת פעילויות מפסידות, שהביאה לשיפור ברווחיות הגולמית וקיצוץ מתמשך בהוצאות ההנהלה והכלליות של החברה, שהתבטאה בירידה של 10% ברבעון הראשון של 2018 לעומת מקבילו ב-2017.

ברן מתמודדת עם חוב פיננסי נטו סולו (בניכוי החברות הבנות) של 58 מיליון שקל. איגרות החוב מסדרה ב', שמשך החיים הממוצע שלהן 1.7 שנים שברן הרחיבה בתחילת 2017, נסחרות בתשואה של 12% לאחר עלייה של 1% אתמול. ברן תידרש לפרוע בשנה הקרובה 2.4 מיליון שקל, ועוד 17.4 מיליון שקל ב-2019; תשלום שעלול להעמיד אתגר משמעותי בפני יכולתה של החברה למחזר את חובה. תשואת איגרות החוב של סדרה ב' משקפת ספק בדבר יכולת הפירעון של החברה, כמו גם העובדה שהחברה נסחרת בשווי שוק של 72 מיליון שקל, גבוה ב-4% בלבד משווי השוק הנמוך ביותר, שלפיו נסחרה החברה בדצמבר 2016.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker