אפריקה ישראל עושה צעד נוסף לקראת הסדר חוב ורכישתה על ידי מוטי בן משה

החברה דיווחה הבוקר לבורסה כי הגיעה להסכמות חדשות עם בן משה ורשות המסים, ובהן תשלום של 70 מיליון שקל במזומן לרשות המסים וויתור על הפסדים צבורים למס בסך 800 מיליון שקל

שתפו בפייסבוק
מוטי בן משה
מוטי בן משהצילום: אייל טואג

אפריקה ישראל עשתה אתמול (א') צעד נוסף לקראת הוצאה לפועל של הסדר חוב ורכישתה על ידי איש העסקים מוטי בן משה. אפריקה דיווחה הבוקר לבורסה כי הגיעה להסכמות חדשות עם בן משה ורשות המסים, שדרשה ממנה תשלום מס של 245 מיליון שקל בגין חובות עבר ל-2012-2009.

עקרונות ההסדר נחתמו אתמול על ידי נאמני האג"ח של אפריקה, בן משה ורשות המסים. בין היתר הוסכם כי אפריקה תשלם לרשות המסים סכום של 70 מיליון שקל במזומן (מחזיקי האג"ח אמורים לשאת בתשלום של 50 מיליון שקל ובן משה אמור לשלם 20 מיליון שקל). בנוסף, כוללות ההסכמות גם ויתור על הפסדים צבורים למס בסכום של 800 מיליון שקל.

בינואר האחרון, בעיצומו של המשא ומתן להסדר, הוציאה רשות המסים שני צווי שומה לאפריקה, שמחייבים אותה לשלם במזומן סכום של 245 מיליון שקל. במארס הציע נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, פשרה לצדדים, שבמסגרתה סכום החוב המקסימלי יופחת ל-120 מיליון שקל. רשות המסים גם הבהירה כי היא לא תאפשר לאפריקה להכיר בהפסדים צבורים של כ-600 מיליון שקל.

ההסדר עצמו, שנחתם כבר בדצמבר 2017, בנוי מכמה חלקים: בשלב הראשון חברת אקסטרא הולדינג הפרטית, שבבעלות בן משה, תרכוש את מלוא הבעלות על אפריקה ישראל להשקעות. בשלב השני אקסטרא תמכור תמורת כ-1.3 מיליארד שקל לאלון רבוע כחול, שאף היא בשליטת בן משה, את החזקות אפריקה השקעות באפריקה נכסים, וכן תמכור לדור אלון, המוחזקת בכ-70% ע"י אלון רבוע כחול, את האחזקות בחברת ההפעלה של כביש 6.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker