המ-לט רוכשת חברה בקוריאה תמורת 6 מיליון דולר

הרכישה מכניסה את המ-לט לתחום בקרת זרימה לטרמינלים של גז טבעי שמוערך ב-40 מיליארד דולר בשנה ■ הכנסותיה של החברה הנרכשת הסתכמו ב-30 מיליון דולר ב-2017

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אמיר וידמן, מנכ"ל המלט
אמיר וידמן, מנכ"ל המלטצילום: מיכה בריקמן

חברת המ-לט שבשליטת קרן פימי (61% ) חתמה על הסכם לרכישת הבעלות המלאה של החברה הקוריאנית S&S Valve תמורת 5 מיליון דולר במזומן וסכום נוסף של עד מיליון דולר שישולם כתלות בתוצאותיה הכספיות של החברה הנרכשת.

המ-לט מפתחת, מייצרת ומשווקת ברזים מחברים שסתומים להולכת גזים ולבקרה בתעשיות התהליכיות והמוליכים למחצה. חברת S&S Valve עוסקת ב-35 השנים האחרונות בפיתוח, ייצור ושיווק של ברזים ושסתומים תעשייתיים לתחום ההולכה של נוזלים וגזים. מוצרי החברה הנרכשת כוללים בין היתר ברזים עמידים בתנאי טמפרטורה ולחץ קיצוניים של מינוס 196 מעלות צלזיוס; ברזי בקרה הידראוליים וידניים שמשמשים לניהול מערכות בקרה זרימה. מוצריה של החברה הנרכשת משמשים לתעשיות הגז והנפט, הפטרוכימיה והספנות, כולל מערכות ימיות להובלת גז טבעי נוזלי.

הכנסותיה של S&S הסתכמו ב-30 מיליון דולר ב-2017, ירידה של 21% בהשוואה ל-2016 שנבעה מהירידה בפעילות בתחום הגז והנפט בעקבות הירידה במחיר הנפט. המ-לט מעריכה שההתאוששות בתחום הגז והנפט ומינוף יכולות השיווק של המ-לט עשויים להגדיל את מכירותיה של S&S הקוריאנית.

המ-לט, שמנוהלת על ידי אמיר וידמן, מציינת שהרכישה נעשית בהתאם לאסטרטגיה של החברה להרחיב את פעילותה לטריטוריות נוספות ולתחומי פעילות חדשים. המ-לט סבורה שרכישת S&S עשויה להתגלות כהזדמנות עסקית גדולה, שכן החברה הנרכשת עשויה להפוך לחברת השיווק של כלל מוצריה של המ-לט בקוריאה ובסין. זאת באמצעות חיזוק הקשרים עם חברות הנדסה ותשתיות קוריאניות, ובעתיד תאפשר להמ-לט להרחיב את פעילותה היצרנית של החברה הנרכשת גם לתחום המוצרים האולטרה נקיים בתחום תעשיית השבבים בקוריאה.

הרכישה תאפשר להמ-לט להיכנס לתחום בקרת הזרימה לטרמינלים של גז טבעי ולמגוון רחב של תעשיות תהליכיות. המ-לט מעריכה שתחום בקרת הזרימה הוא בעל פוטנציאל שוק של 40 מיליארד דולר. במקביל להשקעה ברכישת חברות ופעילויות סינרגטיות שיאפשרו לה להגדיל את כושר הייצור, המ-לט הכריזה על חלוקת דיבידנד של 18 מיליון שקל (5 מיליון דולר) כלומר 1.28 שקל למניה. הדיבידנד משקף תשואה של 1.3%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker