ניאון של כלל ביוטכנולוגיה תגייס 100 מיליון דולר לפי שווי של 350 מיליון ד'

ניאון היא חברה אמריקאית, שעוסקת בפיתוח חיסונים מותאמים אישית נגד סרטן באמצעות טכנולוגיה שמזהה חלבונים ספציפיים שהתפתחו בגידול הספציפי של החולה, וכן בייצור חיסון אישי נגדם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
.תרופות לסרטן
טיפול בחולי סרטןצילום: Carlos Giusti/אי־פי

חברת ניאון שמוחזקת על ידי חברת כלל ביוטכנולוגיה פירסמה בסוף השבוע שעבר עדכונים לטיוטת התשקיף שלה. ניאון מתכננת לגייס 100 מיליון דולר בהנפקה של 6.25 מיליון דולר על פי מחיר של 15–17 דולר למניה.

מרכז טווח מחירי ההנפקה משקף שווי חברה של 351 מיליון דולר לפני הגיוס ו–451 מיליון דולר. החתם המוביל של ההנפקה הוא מורגן סטנלי, לצד בנק אוף אמריקה מריל לינץ' ובנק מיזוהו. בעלת השליטה בניאון היא קרן Third Rock שמחזיקה ב–44.4% מהחברה לפני ההנפקה ו–34.5% אחריה. כלל ביוטכנולוגיה מחזיקה ב–4.55% מניאון לפני ההנפקה ו–3.55% אחריה. שווי האחזקה בניאון בספריה של כלל ביוטכנולוגיה היה 43 מיליון שקל (12 מיליון דולר) נכון לסוף 2017.

ניאון היא חברה אמריקאית שבסיסה בקיימברידג', מסצ'וסטס, ועוסקת בפיתוח חיסונים מותאמים אישית נגד סרטן באמצעות טכנולוגיה שמזהה חלבונים ספציפיים שהתפתחו בגידול הספציפי של החולה, וכן בייצור חיסון אישי נגדם. הטכנולוגיה של נאון פותחה במהלך מחקר של עשור שהתנהל בברוד (Broad Institute), שהוא מכון לפיתוח תרופות שהוקם בידי האוניברסיטות הארוורד ו–MIT; ובדנה פרבר (Dana Farber), שהוא מכון מחקר מוביל לתחום הסרטן ואחד מבתי החולים המובילים בתחום בארה"ב.

נאון, שצברה הפסד של 112 מיליון דולר מאז הקמתה מזהה, באמצעות טכנולוגיית ריקון (Recon) המבוססת על כלי מחשוב מתקדמים, את פרופיל הניאו־אנטיגנים שמתפתחים מהטיפול הספציפי של החולה. הטיפול מבוסס על הוצאות תאי המערכת החיסונית מסוג T מגופו של החולה והנדסה גנטית של תאי ה–T כך שיזהו את האנטיגנים החדשים; כלומר את המוטציות הספציפיות של הגידול הסרטני של החולה והכנסתן בחזרה לגוף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker