המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח על רקע החרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין

נשיא ארה"ב החליט להטיל מכס בשיעור של 25% על סחורות מסין ■ הסינים ענו במהלך דומה ■ מדד המחירים לצרכן בישראל למאי הצביע על בלימת הירידה במחירי הדירות

TheMarker
שתפו בפייסבוק
הבורסה לניירות ערך בתל אביב
הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

שבוע המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח על רקע ההסלמה במלחמת המסחר בין ארה"ב לסין. החלטת נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, להטיל מכס בשיעור של 25% על סחורות מסין בשווי של 50 מיליארד דולר נענתה בתגובה זהה של הממשל  הסיני.

השפעת מלחמת הסחר על מדדי המניות בארה"ב היתה מינורית: הנאסד"ק ירד בשישי ב-0.19% ונסגר קרוב לשיאו מיום חמישי שעבר, מדדי סטנדרט אנד פורס 500 ו דאו ג'ונס ירדו ב-0.1% וב-0.34% בהתאמה. תגובת שוקי המניות להעלאת הריבית על ידי הבנק המרכזי האמריקאי ולטון הניצי יותר שעלה מהודעת הריבית היתה מתונה. תגובה מתונה היתה גם בשוק האג"ח האמריקאיות. תשואת האג"ח של ממשלת ארה"ב לטווח של שנתיים ירדה ביום שישי האחרון ל-2.55%, ותשואות האג"ח הממשלתיות לטווח של 10 שנים שכבר נגעה ב-3.0% ירדה ל-2.9%, כך שנראה שהן מלחמת הסחר והן תגובת הבנק המרכזי האמריקאי להתחממות הכלכלה מתומחרים במחירי המניות ואגרות החוב.

נתון אחר שהתפרסם בסוף השבוע היה מדד המחירים למאי 2018 שעלה ב-0.5% בהתאם לציפיות ושיקף בין היתר את הבלימה בירידת מחירי הדיור. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ציינה שעל פי נתוני המגמה לתקופה שבין פברואר למאי 2018 קצב העלייה השנתי של מדד המחירים היה 1.5% והקצב השנתי של עליית המחירים ללא דיור היה 1.8%.

מבין המניות שנסחרו במקביל בת"א ובארה"ב, בולטת מניית אופקו שתחזור להיסחר בת"א עם פער ארביטראז' שלילי של 2.2%.

מניית חברת קומפיוג'ן , שעוסקת בזיהוי מטרות לפיתוח תרופות אימונותרפיות, תחל את המסחר בפער ארביטראז' שלילי של 2% לאחר שירדה ב-3.75% בנאסד"ק. קומפיוג'ן ניצלה עלייה של 60% מתחילת 2018 לגיוס 21 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים במחיר של 3.95 דולר למניה. המשקיעים קיבלו גם ללא תמורה אופציות למימוש בתוך שישה חודשים מיום ההנפקה ועד לחמש שנים במחיר מימוש של 4.74 דולר למניה - גבוה ב-20% בלבד ממחיר הסגירה של המניה ביום חמישי.

בין המניות הקטנות בולטת מנייתה של סייפ-טי גרופ שפועלת בתחום אבטחת המידע עם פער חיובי של 13.3%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker