פידליטי מכרה מניות פרוטרום בשווי 441 מיליון שקל

חברת ניהול ההשקעות הרביעית בגודלה בעולם הקטינה את אחזקתה מ-7.3% ל-5.1% ■ פידליטי הקטינה בכך את חשיפתה למניית IFF, העומדת לרכוש את פרוטרום בעסקה שמשלבת מזומן ומניות IFF - שירדו ב-12.5% מאז ההכרזה על העסקה בתחילת מאי 2018

יורם גביזון
מפעל פרוטרום בציריך, שווייץ
מפעל פרוטרום בציריך, שווייץ

פידליטי , חברת ניהול ההשקעות הרביעית בגודלה בעולם, אינה משוכנעת שמיזוג חברת פרוטרום לתוך ענקית תמציות הטעם והריח האמריקאית IFF ייצר ערך לבעלי מניותיה של פרוטרום.

פידליטי שהחזיקה ב-4.3 מיליון מניות פרוטרום שהם 7.29% מהונה, מכרה שלשום בבורסה בתל אביב 1.3 מיליון מניות של החברה במחיר של 342.19 שקל למניה ובתמורה כוללת של 441 מיליון שקל. בעקבות המכירה ירדה אחזקתה של פידליטי בפרוטרום ל-5.06%. נוכח המרכיב המנייתי הגדול בעסקת המכירה של פרוטרום ל-IFF, נראה שבפידלטי העדיפו להקטין מהותית את החשיפה לירידה בשווי מנייתה של IFF.

מבנה העסקה שהוכרז בתחילת מאי 2018 מבוסס על רכישת הבעלות המלאה בפרוטרום על ידי IFF תמורת 71.19 דולר במזומן ו-0.249 מניית IFF לכל מניית פרוטרום. התמורה שיקפה מחיר מניה של 106.25 דולר לכל מניית פרוטרום על בסיס מחיר מנייתה של IFF ביום העסקה. אלא שמאז ירדה מניית IFF ב-12.5%, כך שהתמורה הכוללת עבור מניית פרוטרום במבנה המקורי של העסקה התכווץ ל-102.17 דולר, והפרמיה שהיא משקפת ביחס למחיר המניה קטן מ-13% ל-6.6%.

במהלך המצגות שערכו פרוטרום ו-IFF בשוק ההון בסמוך להכרזה על העסקה הם הביעו את ביטחונם באפשרות לייצר ערך נוסף של מיליארד דולר - וזאת באמצעות חסכונות של 145 מיליון דולר בשנה בעקבות סגירת מפעלים, ביטול כפילויות וכיוצא באלה; והפוטנציאל להגדיל את המכירות הודות להרחבת סל המוצרים של כל אחת מהחברות.

בפידליטי, שמנהלת נכסים ב-2.4 טריליון דולר, מעדיפים לממש במזומן 30% מאחזקתם בשלב ראשון כדי להקטין את הסיכון שהמיזוג לא ייצר ערך בטווח הנראה לעין. החברה ניצלה את העלייה במחזורי המסחר מאז ההכרזה על העסקה כדי להקטין את אחזקתה. מחזור המסחר במניית פרוטרום הסתכם עד עתה ב-133 מיליון שקל, יותר מכפול ממחזור היומי הממוצע ב-180 ימי המסחר האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker