הפועלים ממליץ: חשיפה מנייתית מלאה בדגש על חברות המוטות לשוק המקומי

לאומי: השפעתם של תנאי הרקע שהעיבו לאחרונה על השווקים נחלשה לעת עתה

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
רם עוזרי

"השפעתם של תנאי הרקע שהעיבו לאחרונה על השווקים נחלשה לעת עתה. נתוני הכלכלה הריאלית החזקים של המשק הישראלי, כמו גם העלאת תחזית הצמיחה לשנה הקרובה, ורמת המחירים הנוחה אליה הגיעו שערי המניות כפי שמשתקף מהמכפילים, צפויים לתמוך בשוק המניות המקומי", כך אומרים היום כלכלני בנק לאומי.

עוד מציינים בלאומי כי את עליות השערים הובילו מניות הבנקים, לקראת פרסום תוצאותיהם לשנת 2010. "בתחילת השבוע בלטו הבנקים בעליות, עם פרסום הדוחות נרשמו מימושים קלים", ציינו היום בלאומי. "בנק הפועלים דיווח על תוצאות מצוינות, בהשפעת הפרשות נמוכות. הרווח הנקי ברבעון הרביעי עמד על 713 מיליון שקל ושיקף תשואה להון של 13.2%. דיסקונט אכזב עם רווח נקי רבעוני של 135 מיליון שקל ששיקף תשואה על ההון של 5.1% בלבד, והבינלאומי סיים את הרבעון עם רווח נקי של 140 מיליון שקל ששיקף תשואה להון של 9.7%". על פי חישוב שערכו כלכלני בנק לאומי, נסחר כיום מדד הבנקים במכפיל הון ממוצע של כ-1.04.


בלאומי מזכירים גם כי מחזורי המסחר השבוע היו נמוכים יחסית, ובנטרול מחזור הסגירה המיוחד ביום חמישי לרגל שדרוג מדדי הבורסה, עמדו בממוצע יומי על כ-1.7 מיליארד שקל. זאת, לעומת כ-1.8 מיליארד שקל בשבוע שעבר וכ-2 מיליארד שקל לפני שבועיים. סטיות התקן הגלומות באופציות על מדד המעו"ף, אשר במהלך התיקון האחרון טיפסו עד לכ-23%, המשיכו לרדת ועומדות כיום על רמה של כ-13%, לעומת כ-18% בסוף השבוע שעבר.


בנק הפועלים: חשיפה מנייתית מלאה בדגש על חברות המוטות לשוק המקומי


בבנק הפועלים מביעים אופטימיות לגבי שוק המניות הישראלי. כלכלני הבנק מציינים בסקירתם השבועית כי ההתאוששות שנרשמה בשבועות האחרונים בשוק המניות מחקה כמעט לחלוטין את הירידות שנרשמו בבורסה בתל אביב מתחילת 2011. "באופן הדרגתי ירדו לוב ויפן מהכותרות הראשיות בעולם, והדבר איפשר לשווקים הגלובליים לחדש את המגמה החיובית, מה שהביא לירידה במפלס החששות של המשקיעים המקומיים, ולהתחדשות המגמה החיובית גם כאן", כותבים היום בבנק. עוד מציינים בבנק את הירידה במדד הפחד המקומי, המורכב מסטיות התקן הגלומות באופציות המעו"ף.

במבט לעתיד, אומרים בבנק הפועלים, עדכון תחזיות בנק ישראל לצמיחת המשק המקומי כלפי מעלה (מ-3.8% ל-4.5% ב-2011), מצטרף לפרסום מהשבוע הקודם לעליה במדד המשולב, ובבנק מעריכים שגם מדדי הציפיות (אמון הצרכנים ומדד מנהלי הרכש), שירדו לאחרונה, יחזרו לעלות בקרוב. גם נתוני המיקרו, כפי שהם משתקפים בדו"חות לרבעון הרביעי ול-2010, מצביעים על המשך מגמה חיובית בסך הכל.


לאור כל זאת, ממליצים בבנק הפועלים להחזיק בחשיפה מנייתית מלאה, בהתאם למידת שנאת הסיכון של כל לקוח. "אנו סבורים כי ההשקעה צריכה להעשות באופן סלקטיבי, כלומר בחירתן של מניות ספציפיות על פני השקעה במדדים, כשההעדפה היא לחברות המוטות למשק המקומי, שיהנו מההתאוששות המקומית ומשערי מט"ח נוחים ליבוא", כתבו היום בבנק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker