מנועי בית שמש מרחיבה בעוד 70 מיליון דולר את הפרויקט עם ITP הספרדית

זו הרחבה שלישית להסכם ארוך הטווח בין החברות, שבמסגרתו תפתח ותייצר החברה הישראלית רכיבים חדשים עבור ITP - שישמשו למנועי מטוסים מהדור החדש ■ בכך הגיע סך הסכמי המסגרת של החברה מבית שמש ל-1.27 מיליארד דולר

גיא ארז
גיא ארז
רם דרורי
רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמשצילום: מתן נעים

הבעת אמון נוספת בחברת מנועי בית שמש (מב"ש), שבשליטת קרן פימי. החברה דיווחה היום (ד') כי חתמה על הרחבת הסכם המסגרת עם חברת ITP הספרדית, שעבורה תפתח ותייצר מב"ש רכיבים חדשים שישמשו למנועים מהדור החדש.

מנועים אלה מיועדים לשוק התעופה האזרחי, בדומה למרבית מכירות החברה. ההרחבה היא בסך כ-71 מיליון דולר - כך שצפי ההכנסות העתידי מסך הסכם המסגרת הוא כ-170 מיליון דולר, עד 2029.

זו הרחבה שלישית של ההסכם בין החברות, שנחתם ב-2016, והורחב באוגוסט 2016 ובפברואר 2017.

מנועי בית שמש פועלת בשני מגזרים, ייצור חלקים ומגזר המנועים. החברה מייצרת חלקים למנועי סילון ויציקות מדויקות של חלקי מתכת למנועי סילון, וכן משפצת ומרכיבה מנועי סילון וחלקים שונים למנועים. מגזר המנועים, במסגרתו הרחיבה מב"ש את ההסכם, הוא הרווחי יותר עבורה.

מפעל של חברת ITP
מפעל של חברת ITPצילום: מתוך היוטיוב של ITP

על רקע ההודעה, שמגדילה את סך הסכמי המסגרת של מב"ש לכ–1.27 מיליארד דולר, עולה מניית בית שמש ב-3%, לשווי שוק של כ-690 מיליון שקל. מתחילת השנה איבדה המניה כ-3% מערכה, אך ב-12 החודשים האחרונים היא טיפסה בכ-5.7%.

את הרבעון הראשון של 2018 סיכמה מב"ש בעלייה של 27% בהכנסות, שהסתכמו ב-24.8 מיליון דולר וגידול של 10.5% ברווח הנקי, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד - שהסתכם ב-2.1 מיליון שקל.

רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש: "חברת המנועים הספרדית AERO ITP  היא לקוח אסטרטגי ומוביל בתחום התעופה העולמי, ואנו גאים בכך שהחברה בחרה להרחיב את הסכם המסגרת המקורי עם מנועי בית שמש זו הפעם השלישית, דבר המעיד על הבעת אמון חשובה ונוספת ביכולותיה ובמקצועיותה של מנועי בית שמש. נמשיך לפעול למען חיזוק הקשר והרחבת שיתופי הפעולה עם לקוחותינו האסטרטגיים, כבסיס להמשך צמיחת החברה, ובמקביל להרחבת פוטנציאל לקוחות חדשים שיסייעו להצלחת החברה בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker