רקפת רוסק עמינח מקודמת למספר 2 בלאומי: תמונה למשנה בכיר למנכ"לית גליה מאור

כמו כן, תכהן רוסק עמינח כממלאת מקום המנכ"ל במקומו של זאב נהרי הפורש

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

בנק לאומי, בניהולה של גליה מאור, פירסם לפני מספר דקות דיווח לבורסה אודות השינויים בהנהלת הקבוצה שאושרו בדירקטוריון הבנק. השינוי המהותי הוא קידומה של ראש חטיבה העסקית, רקפת רוסק עמינח, למשנה בכיר למנכ"לית גליה מאור וממלאת מקום המנכ"ל הראשי בהיעדרה, החל מה- 1 ביולי 2011 . רוסק עמינח, תמשיך לכהן במקביל כראש החטיבה העסקית של הבנק, ותהפוך למספר 2 בלאומי כשהיא מחליפה בתפקיד את זאב נהרי, הצפוי לפרוש לגמלאות.

רוסק עמינח, לשעבר מנכ"לית פירמת רו"ח סומך חייקין, ומי שנחשבת למקורבת למאור, מונתה לניהול החטיבה העסקית של הבנק בתחילת 2004 והיתה לחברת ההנהלה הצעירה של הבנק. רוסק עמינח נחשבת לראש חטיבה מנוסה במערכת הבנקאית. היא מנהלת תיק אשראי בהיקף של למעלה מ-200 מיליארד שקל, הנחשב לאחד האיכותיים במערכת הבנקאית, מה שבא לידי ביטוי בהפרשות יחסית נמוכות לחובות מסופקים - הן כיום בעקבות ההתאוששות בשווקים והן בשנות המשבר - כנוכח ניהול הסיכונים השמרנית של מאור ורוסק עמינח. סביר להניח שרוסק עמינח תתמודד על תפקיד המנכ"לית הבאה של לאומי, ואולם לנוכח ההתבטאויות אתמול של מאור במסיבת העיתונאים השנתית של לאומי, היא לא מתכוונת לסיים את תפקידה בקרוב.

רקפת רוסק עמינח וגליה מאורצילום: מוטי קמחי

בנוסף לכך, במסגרת השינויים יקודמו החל מ- 1 באפריל 2011 לדרג משנה למנכ"ל חברי הנהלה הבאים: צבי איצקוביץ - ראש החטיבה לבנקאות פרטית ובינלאומית, פרופ' דני צידון - ראש החטיבה לשוקי הון, ברוך לדרמן - ראש החטיבה הבנקאית, ויצחק מלאך - ראש חטיבת תפעול ומנהלה.

כמו כן, החל מ- 1 באפריל 2011 יקודמו לדרג סמנכ"ל בכיר: גדעון אלטמן - ראש החטיבה לבנקאות מסחרית, קובי הבר - ראש החטיבה לכספים וכלכלה, דני כהן - ראש חטיבת משאבי אנוש ומנחם שוורץ ראש מערך החשבונאות. כמו כן, תמונה החל מ- 1 באפריל 2011 עו"ד נעמי זנדהאוז, היועצת המשפטית הראשית של לאומי, לחברת הנהלת הבנק.תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker