מתקרבים לבזק? הבנקים יאפשרו לאדיב ודהרי להשתתף בהנפקת אינטרנט זהב

הפועלים, שהתלבט עד לרגע האחרון אם להשתתף בהנפקה, מצפה כי ירון אדיב וכידן דהרי שמעוניינים לרכוש את אינטרנט זהב יזרימו את חלקם של הבנקים - כ-50 מיליון שקל ■ אם לא יושגו הסכמות, ישמרו הבנקים על השליטה בבזק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ירון אדיב וכידון דהרי
ירון אדיב וכידון דהריצילום: ישראל הדרי

הבנקים הנושים של חברת יורוקום תקשורת - דיסקונט , הפועלים ו הבינלאומי - צפויים להשתתף בהנפקת המניות המתוכננת של חברת אינטרנט זהב המוחזקת ב-55% ע"י נושי יורוקום תקשורת.

דירקטוריון בנק הפועלים קיים היום ישיבות ובסופו של דבר החליט לנקוט את האסטרטגיה הבאה: הבנק מצפה כי אנשי העסקים ירון אדיב וכידן דהרי בעלי השליט  בחברת הנדל"ן תנופורט, שמעוניים להשתלט על אינטרנט זהב, ייטלו חלק בהנפקת המניות הצפויה לצאת אל הפועל בימים הקרובים - ויזרימו את חלקם היחסי של הבנקים הנושים; כלומר פועלים מצפה מאדיב ודהרי להזרים לתוך אינטרנט זהב כ-45 מיליון שקל לפחות וזאת כדמי רצינות לביצוע העסקה. אם דהרי ואדיב לא יזרימו את הסכומים הללו, אזי הפועלים כן ישתתף בהנפקה בהתאם לחלקו היחסי ויזרים כ-16 מיליון שקל. 

בנוסף לכך גם בנק דיסקונט שמלכתחילה תמך בהזרמת ההון יזרים בהתאם לחלקו היחסי בחוב של יורוקום תקשורת יזרים 22 מיליון שקל. אחרי ששני הבנקים הגדולים הביעו את הסכמתם להשתתף בהנפקה גם הבינלאומי יזרים בהתאם לחלקו היחסי 7 מיליון שקל. הכסף של הבנקים יגיע מתוך קופת הפירוק של יורוקום תקשורת, שבה יש כיום 133 מיליון שקל. 

בעקבות ההתפתחויות הללו צפויה אינטרנט זהב לדחות את ההנפקה שתוכננה להתבצע ביום שלישי הזה בכמה ימים. עד אז גם יתברר עד כמה רציניות הכוונות של דהרי ואדיב להשתלט על אינטרנט זהב וכנגזר מכך על חברת התקשורת הגדולה במשק - בזק - מהלך שעשוי לעלות להם כ-400-500 מיליון שקל. בעקבות ההתפתחויות הללו הבנקים לא ידוללו וישמרו על חלקם באינטרנט זהב שתוכל לעמוד בהתחייבויותיה גם בשנה הבאה. כך, אם לא תיסגר העסקה עם דהרי ואדיב, הבנקים יוכלו לקבל זמן של כשנה לחפש קונים לאינטרנט זהב.

אינטרנט זהב בנתה את ההנפקה שאותה מובילה חברת איפקס הנפקות, כך שבמסגרתה יונפקו למשקיעים מהציבור 4 מיליון מניות חדשות של החברה במחיר מינימום של 8.3 שקל למניה - מחיר הנמוך בכ-13% ממחיר מניית אינטרנט זהב בסיום המסחר ביום חמישי האחרון. כלומר הנפקת המניות הללו תבטיח לאינטרנט זהב גיוס של 33.2 מיליון שקל לפחות. הבנקים צפויים לרכוש מניות נוספות בכ- 45 מיליון שקל ובכך להבטיח גיוס של לפחות כ-80 מיליון שקל.

כמו כן תנפיק אינטרנט זהב לציבור בעלי המניות 6.8 מיליון כתבי אופציה הניתנות למימוש למניותיה במחיר של 11 שקל למניה - הגבוה ב-16% ממחיר המניה כיום. אם האופציות הללו ייכנסו לתוך הכסף וימומשו במלואן הן יכניסו לקופת אינטרנט זהב כ-75 מיליון שקל נוספים, כך שסך הגיוס יגיע בתרחיש כזה ל-155 מיליון שקל. אם יונפקו 6.8 מיליון אופציות גם לבנקים הנושים של יורוקום תקשורת, הגיוס הכולל של אינטרנט זהב עשוי להגיע ל-250 מיליון שקל ולהוריד משמעותית את היקף החוב שלה לבעלי אג"ח ד' - כ-780 מיליון שקל.

ההנפקה של אינטרנט זהב מתבצעת  בכדי לשפר את נזילותה ולא להיקלע למצב שבו לדו"חותיה לרבעון השני של 2018 תוצמד הערת "עסק חי" – צעד שעשוי להוות פתח לבעלי אג"ח ד' של החברה להשתלט על החברה ובעקבות כך גם על בזק. אינטרנט זהב המנוהלת ע"י דורון תורג'מן נחשבת לנכס המרכזי שנותר ליורוקום תקשורת. אינטרנט זהב מחזיקה ב-65% מחברת בי-קום שמחזיקה ב- 26.3% מבזק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker