הערכות: אי.בי.אי תעמוד ברף הגיוס הנדרש לקבלת הטבות מהאוצר להקמת קרן היי-טק

הגיוסיום לקרנות ייסגרו היום לגופים המוסדיים ומחר לכלל הציבור ■ אי.בי.אי הוא הגוף היחיד שהצליח לעמוד ברף הגיוס של 400 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו קוק, מנכ"ל בית ההשקעות אי.בי.איצילום: עופר וקנין
אסא ששון

בית ההשקעות אי.בי.אי עומד ברף הגיוס המינימלי, 400 מיליון שקל, הנדרש לקבלת הטבות ממשרד האוצר לקמת קרן ההיי-טק - כך מעריכים מקורות בכירים בשוק ההון היום (ב').

הגיוסיום לקרנות ייסגרו היום לגופים המוסדיים ומחר לכלל הציבור. אי.בי.אי הוא הגוף היחיד שהצליח לעמוד ברף הגיוס של 400 מיליון שקל. הגוף השני שהתקרב אליו הוא אקסלנס - 200 מיליון שקל בלבד. חברה שלא תעמוד ברף הגיוס לא תוכל להנפיק את קרן ההיי-טק החדשה. בין המשקיעים כרגע בקרן: חברת הביטוח הראל וחברת הביטוח מנורה מבטחים.

באמצע 2017 יזמו משרד האוצר ורשות ניירות ערך הקמה של קרנות ציבוריות חדשות -  קרנות היי-טק - שילוב בין קרן הנאמנות המסורתית המוכרת לקרן הון-סיכון. הקרנות החדשות מאפשרות למשקיעים פרטיים להשקיע בהיי-טק, וליהנות מתמריצים שנותנת המדינה, למשל, מנגנון הגנה מהפסדים של עד 50 מיליון שקל ויכולת להתמנף בערבות המדינה.

הקרנות יאפשרו לכל משקיע מהציבור להשקיע כל סכום שירצה - מכספו האישי או באמצעות תיקי חיסכון, קרנות נאמנות, קרנות פנסיה או קופות גמל. אלה קרנות סגורות (לא ניתן למשוך או להשקיע בהן במהלך חייהן, בשונה מקרנות נאמנות רגילות) שייסחרו כחברה ציבורית בבורסה.

חמש חברות ההשקעות שהחליטו להקים את קרנות היי-טק חדשות - איילון והלמן אלדובי, אי.בי.אי, תמיר פישמן, אקסלנס ואלומות - מנסות לגייס 2-1.6 מיליארד שקל מכספי הציבור. ואולם רק ארבע קרנות, שיצליחו לעמוד ברף גיוס מינימלי של 400 מיליון שקל כל אחת, יוכלו ליהנות מההטבות שמציע משרד האוצר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker