סייברביט של אלביט מערכות גייסה 30 מיליון דולר מקלרידג'

סייברביט מפתחת מערכות לאימון וסימולציה של התגוננות מהתקפות סייבר, ומוצרי אבטחת סייבר לרשתות IT ומערכות תשתית ■ על פי הערכות, הגיוס בוצע לפי שווי של 165 מיליון דולר לסייברביט אחרי הנפקת המניות לקלרידג'

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עדי דר, מנכ"ל סייברביט
עדי דר, מנכ"ל סייברביטצילום: AMIR COHEN / REUTERS

סייברביט, חברה בת בבעלותה המלאה של אלביט מערכות , גייסה 30 מיליון דולר מקרן ההשקעות קלרידג' ישראל. על פי הערכות, הגיוס בוצע לפי שווי חברה של 165 מיליון דולר אחרי גיוס ההון. סייברביט, שעוסקת בתחום אבטחת הסייבר, מספקת את מערכת ה-Cyber Range לאימון וסימולציה, וכן מערכת לזיהוי ותגובה שמגנה על מערכות מידע, מערכות תשתית ואינטרנט של הדברים מהתקפות סייבר.

ההשקעה תסייע לסייברביט, המנוהלת על ידי עדי דר, להרחיב את פעילות המכירות והשיווק שלה, בעיקר בצפון אמריקה. עודד טל, שותף מנהל בקלרידג' ישראל, יצטרף למועצת המנהלים של החברה. בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, ציין שהחברה רואה בתחום אבטחת הסייבר מנוע צמיחה, והביע את שביעות רצונו מהישגיה הטכנולוגיים והעסקיים של סייברביט בשנים האחרונות - ובעיקר האימוץ המהיר של Cyberbit Range בשוק.

סייברביט רכשה במאי 2015 את חטיבת הסייבר והמודיעין של נייס תמורת 158 מיליון דולר. בהמשך, ב-2017 פיצלה את חטיבת איסוף המידע והמודיעין של החברה, כשהפעילות האזרחית נותרה בסייברביט - ואילו הפעילות הביטחונית הוטמעה בחטיבת התקשוב של החברה האם אלביט מערכות. מהלך זה סייע למקד את סייברביט והקל על גיוס הון.

פיצול פעילויותיה של החברה לשתי יחידות ארגוניות שונות נעשה על בסיס ההערכה ששתי הפעילויות פונות ללקוחות שונים ודורשות מיקוד ניהולי נפרד. הפעילות הביטחונית של סייברביט היתה מיועדת לתחום הגנת המולדת (Home Land Security) - למשל הגנת גבולות, פתרונות של עיר חכמה ואבטחת מתקנים רגישים - והטכנולוגיה שלה השלימה את זו שפותחה בחטיבת התקשוב. בדומה למוצרי חטיבת התקשוב, מוצריה של הפעילות הביטחונית יועדו לארגונים משטרתיים, שירותי ביטחון וגופי אבטחה.

הפעילות האזרחית של סייברביט ממוקדת בפיתוח מערכות לאבטחת סייבר להגנה על תשתיות IT לבנקים ולחברות ביטוח; וכן במוצרים להגנה על מערכות שליטה ובקרה (Scada) השולטות במשאבות וטורבינות, ומשווקות לחברות תשתיות מים וחשמל. החברה פיתחה גם מערכות סימולציה ואימון שמדמות את רשת המחשבים, ומאמנות מפעילים של רשתות קריטיות בהתמודדות עם התקפות סייבר. מערכות אלה - ובהן מוצר הדגל Cyber Range - נמכרו בשנים האחרונות במספר רב של עסקות ללקוחות בדרום קוריאה, שוויץ, יפן, אנגליה וגרמניה. סייברביט צומחת בעשרות אחוזים בשנה, והגיעה למכירות של עשרות מיליוני דולרים בשנה.

אלביט מערכות החליטה לגייס את קלרידג' כשותף משום שצמיחתה המהירה של סייברביט מחייבת גיוס והכשרה של כוח מכירות בהשקעה מהותית של כספים, שאלביט מעדיפה להזרים לפעילות הליבה שלה בתחום הביטחוני. סיבה נוספת לבחירה בקלרידג' היא  היותה קרן השקעות עם אופק ארוך טווח שאינה מצפה לאקזיט מהיר. כמו כן, מעבר לסכום שהזרימה קלרידג' וישמש את החברה לצמיחה, היא מסוגלת לסייע לסייברביט לפתח שווקים חדשים ולספק תובנות חדשות לשוק הסייבר, שכן היא מחזיקה בחברות שזקוקות לפתרונות בתחום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker